Sistemimde Darboğaz var mı?

Arkadaşın sistemi eski açtığı konuda belirtmiş bende sizinle paylaşayım :D
1.png

merhaba, kusura bakmayın özür dilerim. Sistemim i3 8100 anakar MSI Z370-A Pro kullanıyorum. Ekran kartım MSI GTX 1060 6GB Modeli RAM 8 GB 2400MHZ mevcut. Sizce İşlemcimi i7 8700 yapsam oyunlarda fps ne kadar artar ve dediğim fps dropları olmaya devam edermi ?

merhaba, kusura bakmayın özür dilerim. Sistemim i3 8100 anakar MSI Z370-A Pro kullanıyorum. Ekran kartım MSI GTX 1060 6GB Modeli RAM 8 GB 2400MHZ mevcut. Sizce İşlemcimi i7 8700 yapsam oyunlarda fps ne kadar artar ve dediğim fps dropları olmaya devam edermi ?
Hayatınızı yaşarsınız desem daha iyi olur elbette.Sıkıntı yaşamazsınız kat kat iyi sonuçlar alırsınız.

@lookatme I3 8100 olduğunu sanmıyorum. I3 7100 ile bile daha iyi değerler elde ediyordum ben. (GTX 1050 TI ile tabi.)
Calisma frekansindan 8100 oldugu bariz belli. 7100 3900 MHz calisiyor :) 7100'den kotu bir model kullanamaz.
Bu arada 8700'e gecerseniz tabii ki darbogaz ortadan kalkar. Fakat ayarlari ortaya cekerseniz asiri drop yiyeceginizi sanmiyorum. Hatta belki hic yemezsiniz. 1060 gibi bir karti lowda oynamak mantikli degil. Logitech Gaming Software kullaniyorsaniz o da yapiyor olabilir bilginize. Guncellemeyle duzelttiler mi bilmiyorum fakat 2 ay once islemciyi somuruyordu benim.

8400 gayet yeterlidir. Özel bir amacınız yoksa 8700 aşırı ve gereksiz kalabilir.
Yayın yapmak amacım birazda.
Calisma frekansindan 8100 oldugu bariz belli. 7100 3900 MHz calisiyor :) 7100'den kotu bir model kullanamaz.

Bu arada 8700'e gecerseniz tabii ki darbogaz ortadan kalkar. Fakat ayarlari ortaya cekerseniz asiri drop yiyeceginizi sanmiyorum. Hatta belki hic yemezsiniz. 1060 gibi bir karti lowda oynamak mantikli degil. Logitech Gaming Software kullaniyorsaniz o da yapiyor olabilir bilginize. Guncellemeyle duzelttiler mi bilmiyorum fakat 2 ay once islemciyi somuruyordu benim.
Oyunun bazı ayarları ortada görüş uzaklığı ultrada sadece hepsinimi oraya almalıyım

Hepsini ultra yerine high'a cekin darbogazin gittigini gorursunuz buyuk ihtimalle. Tabii ki yayin amaciniz varsa islemciyi upgrade etmeniz sizin yarariniza olur.
Peki hocam oyun içinde fpsde ne kadar artış olur i7 8700 takınca. Birde format atmam gerekiyormu veya yapmam gereken başka birşey varmı montajından sonra

Peki hocam oyun içinde fpsde ne kadar artış olur i7 8700 takınca. Birde format atmam gerekiyormu veya yapmam gereken başka birşey varmı montajından sonra
Genellikle her yukseltmede temiz kurulumu oneriyoruz. Darbogaz olmayan oyunlarda ayni FPS'i alirsiniz. Olanlarda yuzdeyi bilmedigim icin kesin konusamam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı