Sistemimde zararlı mı var?

slrofw

Hectopat
Daha 3 gün önce sistemimi Windows 7'den Windows 10'a yükselttim. Kurulum bittikten sonra KMSpico ile korsan Windows 10 yüklemeye çalıştım. Fakat Windows Defender programı çalıştırmamı her seferinde engelliyordu, ardından uygulamayı silip F-secure ile tam tarama yaptığımda 1 tane zararlı bulmuştu. Daha sonra Kaspersky av yükleyip tam tarama yaptım, raporda herhangi bir zararlı bulamamıştı. Fakat bugün görev yöneticisine baktığımda KMSpico Auto updater arkaplanda çalışıyordu. Ve HWMonitor ile işlemci sıcaklık değerlerimi kontrol ettiğimde sıcaklık değerleri birden yükseliyordu. F-secure ile tekrar tarama yaptığımda zararlı bir yazılım bulamadı. Hazır sistemimde çok fazla uygulama yok iken tekrardan format mı atsam acaba?
@Murat5038
@24099
@Enes3078

• KMS'yi silmek için system32 de oluşan dosyalarını (3 tane oluyor muhtemelen ismini hatırlamıyorum ama görürsen direk anlarsın)
  • Hizmetlerde KMS ile ilgili bişey var sanırım onu da silmek gerekiyo
  • Bi de zamanlayıcıda kendini başlangıca kurmuş olabilir ona da bakmak lazım.
  • Görev yöneticisinde gördüğüm dosyanın konumu öğrendikten sonra güvenli modda sil.
  • Ama sistem yeniyse format atıp komple kurtulabilirsin.

Hadi geçmiş olsun.

Daha 3 gün önce sistemimi Windows 7'den Windows 10'a yükselttim. Kurulum bittikten sonra KMSpico ile korsan Windows 10 yüklemeye çalıştım. Fakat Windows Defender programı çalıştırmamı her seferinde engelliyordu, ardından uygulamayı silip F-secure ile tam tarama yaptığımda 1 tane zararlı bulmuştu. Daha sonra Kaspersky av yükleyip tam tarama yaptım, raporda herhangi bir zararlı bulamamıştı. Fakat bugün görev yöneticisine baktığımda KMSpico Auto updater arkaplanda çalışıyordu. Ve HWMonitor ile işlemci sıcaklık değerlerimi kontrol ettiğimde sıcaklık değerleri birden yükseliyordu. F-secure ile tekrar tarama yaptığımda zararlı bir yazılım bulamadı. Hazır sistemimde çok fazla uygulama yok iken tekrardan format mı atsam acaba?
@Murat5038
@24099
@Enes3078
KMS_VL_ALL kullanarak aktifleştirin bundan sonra. Github üzerinde açık kaynak kodlu bir şekilde bulabilirsiniz. Eskiden çok kullandım bir sorun çıkarmadı. Ayrıca KMS uygulamaları antivirüslerde virüs olarak görünür.

Geri
Yukarı