Sistemin aniden kilitlenmesi

aliberk752

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynamayı bitirdikten sonra oyunu kapattım ve aniden bilgisayar dondu. Yani masaüstündeki her şey dondu. Mouse dahil. Discord'daydım, ses kesildi ve 2 saniye sonra ekran da. Gitti ama bilgisayar çalışmaya devam ediyordu. Ne mouse, ne klavye, ne de kulaklık... Hepsinin elektriği kesilmişti, ışıkları yanmıyordu. Bunu sürekli değil, çok nadir yapıyor. Sebebi nedir acaba?

Sistem özellikleri;
  • İşlemci AMD Ryzen 5 2600X,
  • Anakart: MSI B450M-A PRO Max,
  • Ekran kartı: MSI Ventus XS 1660 Ti,
  • SSD: James Donkey 480 GB,
  • RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 8 GB X2,
  • PSU: 650 Watt
  • Monitör: LG 24GL650.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamayı bitirdikten sonra oyunu kapattım ve aniden bilgisayar dondu. Yani masaüstündeki her şey dondu. Mouse dahil. Discord'daydım, ses kesildi ve 2 saniye sonra ekran da. Gitti ama bilgisayar çalışmaya devam ediyordu. Ne mouse, ne klavye, ne de kulaklık... Hepsinin elektriği kesilmişti, ışıkları yanmıyordu. Bunu sürekli değil, çok nadir yapıyor. Sebebi nedir acaba?

Sistem özellikleri;
  • İşlemci AMD Ryzen 5 2600X,
  • Anakart: MSI B450M-A PRO Max,
  • Ekran kartı: MSI Ventus XS 1660 Ti,
  • SSD: James Donkey 480 GB,
  • RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 8 GB X2,
  • PSU: 650 Watt
  • Monitör: LG 24GL650.
İşlemci soğutucunuzda bir sorun olabilir veya işletim sistemi kaynaklı olabilir. Sıfır kurulum(Format) yaparsanız büyük ihtimalle sorununuz ortadan kalkacaktır. Bir de bu tür durumlar depolama biriminden kaynaklanabiliyor fakat daha önce james donkey markasında bu sorunu yaşayanı ne duydum ne gördüm. Bi format atarsanız %99 çözülecektir. Sorun devam ederse beni etiketleyebilirsiniz.
EDİT:
Az önce bir konuda bir arkadaş ile konuştum james donkey'lerde kronik sorun dedi. Tam bir bilgim yok ama ssd değiştirmen en sağlıklısı olacaktır.

Son düzenleme:
İşlemci soğutucunuzda bir sorun olabilir veya işletim sistemi kaynaklı olabilir. Sıfır kurulum(Format) yaparsanız büyük ihtimalle sorununuz ortadan kalkacaktır. Bir de bu tür durumlar depolama biriminden kaynaklanabiliyor fakat daha önce james donkey markasında bu sorunu yaşayanı ne duydum ne gördüm. Bi format atarsanız %99 çözülecektir. Sorun devam ederse beni etiketleyebilirsiniz.
EDİT:
Az önce bir konuda bir arkadaş ile konuştum james donkey'lerde kronik sorun dedi. Tam bir bilgim yok ama ssd değiştirmen en sağlıklısı olacaktır.
James donkey SSD ile baya sorun yaşadım önceden 3 defa yenisini yolladılar SSD'nin fakat böyle kitlenme gibi sorun yaşamadım hiç. İşlemcinin ısısı yüksek değil ondan da olacağını düşünmüyorum. Anakarttan şüpheleniyorum format deneyeceğim olmazsa anakartı garantiye yollamayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı