Çözüldü Sistemin bellek kullanımı normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omerfaruk9310

Hectopat
i5 10400F işlemci, 16 GB RAM mevcut. Boştayken RAM bellek kullanımı yüzde 16 ile 18 arasında değişiyor. Bazı kişiler 16 GB RAM ile yüzde 7'lere düşürmüşler bellek kullanımını fakat ben daha fazla düşüremiyorum. Sizce normal mi yoksa bir sıkıntı var mıdır?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    66,7 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal.

Not: NVIDIA Container kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz, sağ tıkladığınızda Denetim Masası için gerekiyor gereksiz bir program fazla ekran kartı ayarlarıyla oynamayan bir kişi için.

Bazı kişiler 16 GB RAM ile yüzde 7'lere düşürmüşler bellek kullanımını fakat ben daha fazla düşüremiyorum.
Bellek kullanımını düşürmek performansı artırmak yerine düşürebilir. Daha hızlı çalışan bir bileşen varken sık kullanılanları sürekli daha yavaş bir medyadan çağırmak ne kadar mantıklı, bir düşünün.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Sistemi yeni topladığım için bir aksilik olsun istemedim açıkçası. Bu fiyatlar ile bilgisayar parçası alırken insanın içi acıyor ve bir sorun olsun istemiyor. Herkese iyi bayramlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı