Sistemin birden yeniden başlaması

genjutsu

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarda herhangi bir şey açık değildi. Masaüstü ekranındaydı sıkıldığım için başından kalkmıştım. Geri geldiğimde bilgisayar kendi kendini yeniden başlatmıştı şifre girme ekranında bekliyordu daha önce böyle bir şey olmadı. Şu anda bir sıkıntı gözükmüyor. Bu neden olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda herhangi bir şey açık değildi. Masaüstü ekranındaydı sıkıldığım için başından kalkmıştım. Geri geldiğimde bilgisayar kendi kendini yeniden başlatmıştı şifre girme ekranında bekliyordu daha önce böyle bir şey olmadı. Şu anda bir sıkıntı gözükmüyor. Bu neden olmuş olabilir?

Uykuya geçmiştir hocam. Uykudan açtığınızda şifre istemesi normal.
Virüs var desek ben hiçbir virüsün bilgisayarı yeniden başlatıp bırakacağını sanmıyorum.
Ha ben şüphelendim diyorsan indir Malwarebytes, taramanı yap.

Uyku moduna girmiştir, güç ve uyku ayarları yazarak değiştirebilirsiniz.

Uykuya geçmiştir hocam. Uykudan açtığınızda şifre istemesi normal.
Virüs var desek ben hiçbir virüsün bilgisayarı yeniden başlatıp bırakacağını sanmıyorum.
Ha ben şüphelendim diyorsan indir Malwarebytes, taramanı yap.

Uyku moduna girmiştir, güç ve uyku ayarları yazarak değiştirebilirsiniz.

Hocam Kaspersky Free kullanıyorum virüs taraması yaptığımda bir sonuç çıkmıyor ayrıca uyku modunu kapatalı yıllar oldu her zaman açık bırakıyorum PC'yi bir tek dün başıma böyle bir sorun geldi.

Kullandığınız donanımları yazabilir misiniz? Aynı sorunu ben de yaşıyorum hiçbir şekilde dump dosyası veya windows loglarına düşmüyor fakat bilgisayarım ara ara kendini yeniden başlatıyor. Sıcaklıklarda da hiçbir sorun yok stres testine soktuğumda sıcaklıklar da normal gözüküyor. Ryzen 5 5600 işlemciye geçtiğimden beri bu sorunu yaşamaya başladım anakartım ise ASUS B350M-A.

Hocam Kaspersky Free kullanıyorum virüs taraması yaptığımda bir sonuç çıkmıyor ayrıca uyku modunu kapatalı yıllar oldu her zaman açık bırakıyorum PC'yi bir tek dün başıma böyle bir sorun geldi.

Windows + L tuşlarına yanlışlıkla basmış olabilir birisi.

Kullandığınız donanımları yazabilir misiniz? Aynı sorunu ben de yaşıyorum hiçbir şekilde dump dosyası veya Windows loglarına düşmüyor fakat bilgisayarım ara ara kendini yeniden başlatıyor. Sıcaklıklarda da hiçbir sorun yok stres testine soktuğumda sıcaklıklar da normal gözüküyor. Ryzen 5 5600 işlemciye geçtiğimden beri bu sorunu yaşamaya başladım anakartım ise ASUS B350M-A.

RX 5500 XT 4 GB
16 GB RAM
R3 3100 işlemci.
B450M S2H anakart.

sistemde hiç bir şekilde ısınma olmuyor

Windows + l tuşlarına yanlışlıkla basmış olabilir birisi.

Benden başka kimse yoktu hocam.

2 sene önce Origin'den BF5 indirirken başıma gelmişti bu tarz bir olay sistem kendi kendine kapanmış geri açılmaya çalışırken Gigabyte ekranında donmuştu sabah uyandığımda bu şekilde bulmuştum sanırım yine ona benzer bir olay yaşadım ama bu sefer PC açılmayı başarmış garip bir olay.

RX 5500 XT 4 GB
16 GB RAM
R3 3100 işlemci.
B450M S2H anakart.

sistemde hiç bir şekilde ısınma olmuyor

Benden başka kimse yoktu hocam.

2 sene önce Origin'den BF5 indirirken başıma gelmişti bu tarz bir olay sistem kendi kendine kapanmış geri açılmaya çalışırken Gigabyte ekranında donmuştu sabah uyandığımda bu şekilde bulmuştum sanırım yine ona benzer bir olay yaşadım ama bu sefer PC açılmayı başarmış garip bir olay.
İnternette yaptığım ufak bi araştırma sonucunda bu tarz yeniden başlatmaların core performance boost ile bi ilgisi olabileceğini öğrendim. Kapatıp sorunun çözülüp çözülmeyeceğini deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı