Sistemin donup "RRRRR" diye bir ses çıkarması SSD kaynaklı mıdır?

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorun bilgisayarın 2-3 gün ortalama ile donup arkada ses varken takılıp RRRRR diye ses çıkarması. SSD sağlığı CrystalDiskInfo'da %100 gözüküyor. Anakarttan da şüphe ediyorum aslında. Sorun ne olabilir? PSU da kaliteli sonuçta FSP Hyper K 600W modeli. SSD modeli SanDisk Ultra 3D 250GB NVMe M.2. Sıcaklığı da 38 derece.

Sorun bilgisayarın 2-3 gün ortalama ile donup arkada ses varken takılıp rrrrr diye ses çıkarması. SSD sağlığı CrystalDiskInfo'da %100 gözüküyor. Anakarttan da şüphe ediyorum aslında. Sorun ne olabilir? PSU da kaliteli sonuçta FSP Hyper k 600W modeli. SSD modeli SanDisk Ultra 3D 250GB NVMe m.2. sıcaklığı da 38 derece.

Çok bilgim yok ama laptopumda eskiden olan bir sorundu Allah'a şükür garantiye yolladım anakart işlemci ve RAM değişikliği yapıldı ama dediğim gibi laptopumda vardı tam olarak bir bilgim yok.

Coil whine olabilir. GPU veya PSU sorunları bunlar. GPU tarafında genelde RX500 serisi ekran kartlarında olur.

1660 Super var. PSU kaliteli. 8100TL bütçem var yükseltmek için. 5600X sipariş verdim ve B550-A Pro ve 250GB SSD daha eklemeyi düşünüyorum. İşlemci ve anakartı sattım zaten. Sorun ya SSD ya da anakart kaynaklı bence. Fakat CrystalDiskInfo %100 sağlık diyor. Bilemiyorum bende. Eskiden yoktu bu.

1660 Super var. PSU kaliteli. 8100TL bütçem var yükseltmek için. 5600X sipariş verdim ve B550-A Pro ve 250GB SSD daha eklemeyi düşünüyorum. İşlemci ve anakartı sattım zaten. Sorun ya SSD ya da anakart kaynaklı bence. Fakat CrystalDiskInfo %100 sağlık diyor. Bilemiyorum bende. Eskiden yoktu bu.

Kaliteli diye sorunsuz olmuyor. O zaman RTX3090 hiç bozulmayacak mı garanti kapsamı boyunca? Ayrıca PSU nuz o kadar da iyi değil. PSU olma ihitmali yüksek.

Kaliteli diye sorunsuz olmuyor. O zaman RTX3090 hiç bozulmayacak mı garanti kapsamı boyunca? Ayrıca PSU nuz o kadar da iyi değil. PSU olma ihitmali yüksek.

O anlamda demedim aslında ama neyse. Ben PSU'dan kaynaklandığını düşünmüyorum ve sistemde akıcılık sorunu vardı. Umarım PSU değildir. Ne yapacağımı şaşırdım resmen. Bu sorundan kesin kurtulmak istiyorum.

O anlamda demedim aslında ama neyse. Ben PSU'dan kaynaklandığını düşünmüyorum ve sistemde akıcılık sorunu vardı. Umarım PSU değildir. Ne yapacağımı şaşırdım resmen. Bu sorundan kesin kurtulmak istiyorum.

PSU ihtimali daha da yükseldi bana göre tecrübe ettiğim laptop konusundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı