Çözüldü Sistemin Download ve Boştayken Olan Güç Tüketimi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok bir fark olmaz mesela 1 ayda bilgidayarınız 10TL'lik elektrik harcıyorsa 12-13 olur.

Gelişen bilgisayar donanımlarının en önemli özelliklerinden birisi güç tüketimidir. Güncel sistemler eskiye göre daha az güç tüketir, benzer modellerden bahsediyorum. Bu fark boşta tüketilen güç kısmında da ortaya çıkar. Sizin sisteminiz güncel sistemlerden biraz daha fazla tüketecektir. Burada ana etkenlerden biri de PSU'nun verimliliği. PSU ne kadar kaliteli ve verimli ise şebekeden o kadar az elektrik çeker. Yani sistemin ihtiyacını karşılayacak kadar çeker. Kalitesiz PSU'lar sistemin ihtiyacından daha fazla elektrik çeker şebekeden. Bu da verimsiz demek oluyor. Boşta elektrik tüketimini minimum seviyede tutmak için verimliliği yüksek bir PSU almanızı öneririm.

Hızlı bir Google aramasıyla cihazı bulabilirsiniz.

Boşta ortalama kullanım miktarının muhtemelen maksimum değerin yarısı olacaktır. Sizin durumunuz da 200W gibi lakin bu çok farazi bir değer.
Tamam teşekkürler anladım cihazı da alıcağım

Çok bir fark olmaz mesela 1 ayda bilgidayarınız 10TL'lik elektrik harcıyorsa 12-13 olur.
Anladım teşekkürler

Intel Power Gadget ile işlemcinin harcadığı gücü izlemen mümkün ama bunu diğer parçalar için yapamazsın. Bir de PSU markası Everest olduğu için verimsiz olması muhtemel bir PSU. Bu nedenle sizin sisteminize 200W güç sunmak için 240W güç çekebilir.

Screen Shot 2018-02-26 at 17.50.22.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı