Sistemin fişi çekildikten sonra sistem açılmıyor

MehmetcanAydın

Centipat
Daha fazla  
Yiğenim PC kapanmıyor diye direkt fişini çekmiş. Eve geldiğimde açma tuşuna bastım. Görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyor. Mouse da iptal. Bütün fişleri söküp taktım gene aynı. PC kapanmıyor Power tuşuna basılı tuttuğum halde. Kısa devre falan mı oldu acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yiğenim PC kapanmıyor diye direkt fişini çekmiş. Eve geldiğimde açma tuşuna bastım. Görüntü gelmiyor ama kasa çalışıyor. Mouse da iptal. Bütün fişleri söküp taktım gene aynı. PC kapanmıyor Power tuşuna basılı tuttuğum halde. Kısa devre falan mı oldu acaba? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

BIOS pilini açık iken söküp 10 saniye bekleyip takın düzelmezse RAM'i sök tak yapın kapalı olsun PC.

Git bir soğuk su iç bence(!)
PSU'da yanma tarzı bir şey olmuş olabilir.
BIOS hasar almış olabilir.
Yedek PSU varsa bir deneyin.

Geri
Yukarı