Sistemin ışıkları yanıyor ama görüntü gelmiyor

Merhaba, dün gece sistemim sorunsuz çalışıyordu bakımını ve parça güncellemelerini düzenli yaparım fakat bu sabah sistemi çalıştırmak için tuşa bastığımda ekrana görüntü gelmedi. Sistemim ilk açılırken yüksek bir fan sesi çıkarır ve sonra normale dönüp sistem açılır. (ilk aldığım günden beri öyle YouTube'da aynı sistemi alanların çektiği videolarda da aynısı oluyor) o ses sabit kaldı normalde 3-4 saniye sonra giderdi ekrana görüntü gelmiyor ve klavye mouse ışığı yanmıyor. Sebebi ne olabilir?

Dipnot: Sistemime 1 yıl önce çok az bir çay sıçramıştı sistemin içini açıp kontrol ettiğimde hiçbir şey yoktu fakat yine de tek tek parçaları kurulayıp 1 gün çalıştırmadım. Evvelsi gün sistem sorunsuz çalışıyordu. Başka bir sorun olaraksa kasa sarsıldığında kendini yeniden başlatıyordu. Sorunla bir alakası olur mu bilmiyorum ama yine de belirttim.

Sistem özelliklerim.
Corsair Spec Delta RGB 550W kasa.
ASUS TUF GTX 1660 Super ekran kartı.
ASUS B450 m Dragon anakart.
XPG Gammix 8x2 3000 MHz RAM.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.

Görüntü gelmesi önemli değil. Önce pili çıkarıp 3-5 sn sonra takarsan BIOS sıfırlanır. Ama bazen bu yöntem olmayabiliyor. Değişen bir şey olmazsa, Kasanın Açma/Kapama, reset, hdd gibi kablolarını taktığın yerin üstünde 2 pinli bir giriş olur. Tornavida ile o 2 pine değdirdiğinde de BIOS sıfırlanır. Senin anakart üzerinde CLRTC yazan 2 pin giriş var dediğim yöntemi oraya uygularsan sıfırlanır. Önce Pil yöntemiyle dene tabi.

Geri
Yukarı