Sistemin Kendi Kendine Kapanması

m.b.d45

Hectopat
Bilgisayar kendi kendine yeniden başlatıyor.
Haftalardır uğraşıyorum bir türlü tamir edemedim. En son bilgisayarcıya götürdüm orada sorunsuz çalıştı.
Eve geldim prizi değiştirdim fakat yinede olmadı, lütfen yardım edin.

Bilgisayarın kendilinden kapanıp acılması veya kapanmasına bir çok neden olabilir.Fakat en başta gelen nedenlerden bir taneside işlemcinin ısınmasından kaynaklıdır.İşlemci ısısını biostan kontrol edin.Yüksek ise termal macunu yenileyin.Sorunlar devam ederse ramları kontrol edin.Yine devam ettiği taktirde psu kontrol edin.

Öncelikle sistem özelliklerini belirtmelisin.
İşlemci: İ3 2100
Anakart: ECS h61h2-m2
RAM: kingston kvr1333d3n9/4g
GPU: r7 240
PSU: huntkey hk400 51 an (300W)
Bilgisayarın kendilinden kapanıp acılması veya kapanmasına bir çok neden olabilir.Fakat en başta gelen nedenlerden bir taneside işlemcinin ısınmasından kaynaklıdır.İşlemci ısısını biostan kontrol edin.Yüksek ise termal macunu yenileyin.Sorunlar devam ederse ramları kontrol edin.Yine devam ettiği taktirde psu kontrol edin.
Hepsini denedim bir şey değişmedi zaten bilgisayarcıda 2 gün açık kaldı PC hiçbir sıkıntı çıkmadı fakat evde aynı sorun devam ediyor.

Tek seçenek kalıyor geriye pc ye güç girişi sağladığınız kabloda ve prizde veyda ara kabloda temassızlık olabilir.Lakin sorun çözülsede psu değiştirmenizi tavsiye ederim.

Tek seçenek kalıyor geriye pc ye güç girişi sağladığınız kabloda ve prizde veyda ara kabloda temassızlık olabilir.Lakin sorun çözülsede psu değiştirmenizi tavsiye ederim.
Güç kablosundan şüphelendiğim için onuda bilgisayarcıya götürdüm onda bir sıkıntı çıkmadı başka pirizde başka kablolar ile denedim yine olmadı.
Yapılabilecek herşeyi yaptım neredeyse ama olmuyor.

Götürdüğünüz bilgisayarcı takar takmaz sorunsuz çalışmaya başladı ve o şekilde de sonlandı mı test? Bu durumda ev ile tamirci arasında ki farkları bir düşünün. Onda olup sizde olmayan yada sizde olup onda olmayan herşeyi gözden geçirip şartları eşitleyin.
Ayrıca bilgisayarı kapatıp gücü kestikten sonra power düğmesine tekrarlı şekilde basarak statik elektiriği boşaltın ve belleği farklı bir slota takarak çalıştırmayı deneyin.

Götürdüğünüz bilgisayarcı takar takmaz sorunsuz çalışmaya başladı ve o şekilde de sonlandı mı test? Bu durumda ev ile tamirci arasında ki farkları bir düşünün. Onda olup sizde olmayan yada sizde olup onda olmayan herşeyi gözden geçirip şartları eşitleyin.
Ayrıca bilgisayarı kapatıp gücü kestikten sonra power düğmesine tekrarlı şekilde basarak statik elektiriği boşaltın ve belleği farklı bir slota takarak çalıştırmayı deneyin.
Mahallesef dediklerinin hepsini denedim en sonunda eve elektirikçi cağırıcam.
Sorunumu halledince buraya yazıcam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı