Sistemin UEFI destekleyip desteklemediğini öğrenme

Fatih_T

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım. Bir tek ekran kartı kaldı eksik, o da yakında elimde olacak umuyorum ki.

Şu an Windows 10 ISO dosyasını indiriyorum başka bir bilgisayardan, ardından bunu flash belleğe yazdıracağım. Çoğu rehberde UEFI destekli yazdırma yapılmış hep.

İnternette araştırdığımda bir sistemin UEFI desteği olup olmadığı sistem açıkken öğrenilebiliyor.

Peki ben daha hiçbir şey kurulmamış, el bile değmemiş yeni sistemin bu desteğe sahip olup olmadığını nasıl öğreneceğim? UEFI destekli flash hazırladığımda sorunsuz bir şekilde UEFI destekli kurulum yapabilecek miyim?

Legacy olan anakartlar teeee kaç sene öncesinden kalma. UEFI artık her anakartta destekleniyor, tahminimce 2008 sonrası diyebilirim belki daha da yukarıdır. UEFI Windows 10 kurmak için tek yapmanız gereken BIOS'a girip Boot override ayarlarından taktığınız Flash Belleği örnek olarak "UEFI:Sandisk 32GB" girerek UEFI kurulum yapmış olursunuz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı