Sisteminizden memnun musunuz?

Genel olarak memnunum. Sadece ekran kartım 10xx serisi ve monitörüm eski (HDMI bile değil) ama sistemim asla şikayet edeceğim bir durumda değil, maşallahı var. 2017'in son günlerinde monitör ve klavye hariç toplamıştım, arada işlemci, RAM ve SSD güncelledim, iyi ki geciktirmeden halletmişim.

download.jpg

Akşam açık bırakıyorum sabaha açılıyor en azından

HDD hariç o kadar kötü değil.

Ekran kartım tamirden bir süre önce döndü, çok memnunum. Seneler ve aylarca biriktirip sabır ve emek harcayarak göz nuru bilgisayarımı topladım. Anakartı aldığım günü, sistemi kurduğum hayallerimi hatırlıyorum. O günden bu günlere geldim. R5 1600 AF, 16G DDR4, R9 290.

Her konuda seviyorum. Hiç başımı yere eğdirmiyor. Fakat ekran kartını RX Vega 56 veya 64 yapma gibi bir planım var. Eğer öyle bir şey olursa işlemciyi de Ryzen 7 tarzında bir şeyler ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Benim için çok farketmiyor açıkçası. Çok ağır bir iş yapmıyorum, kullandığım kod editörleri, IDE'ler vs. çok ağır programlar değil. Sadece daha iyi bir işlemci programların daha hızlı derlenmesini sağlıyor.

Memnunum bu bilgisayarımdan ve açıkçası eskisinden de memnundum. 12 GB RAM'e ve 2. nesil Xeon E3 1220 yerine 6. nesil i5 6500'e sahip olmak çok daha güzel, özellikle RAM'in daha geniş olması bir konuda araştırma yaparken çok sekme açmış olmamla beraber işimi görüyor. Klavyemin basış hissiyatını sevmiyorum sadece. Onun dışında makinemden gayet memnunum.

Sistemi yurda taşıyamadığımdan ötürü şuan 12 yıllık laptopa kaldım ancak evdeki sistemden çok memnunum. 2019 başlarında 4200 civarına toplamıştım rx590 (miningcilerin tek çöküşunde 899a almıştım kendisini vay be) ve r7 2700x li sistemimi. Bir de coolar mastardan cafcaflı kasa, 850W psu ve güzel bir kule soğutma almışım. Şuan hayal gibi hissettiriyor. Bu fiyatlara oyun oynanmıyor artık.

Geri
Yukarı