Site Bekleniyor Hatası

headyy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar son 1 haftadır bir siteye girmeye çalışsam falan site yüklenmiyor beyaz ekranda kalıp "site bekleniyor" hatası alıyorum bir şey indirmeye çalışsam indiremiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Hangi site?
  • Sadece tek bir cihazda olan bir sorun mu?
  • Hangi cihazda bu sorunu yaşıyorsunuz?
  • Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
  • Download/Upload hız sonuçlarınız kaç?
  • İnternet servis sağlayıcınız ile bu durumu görüştünüz mü?
  • Bu hatayı almaya başlamadan önce, cihazınıza herhangi bir program, dosya yüklediniz mi? Veya cihazınıza virüs bulaştı mı?
Bunları bizlerle paylaşırsanız, daha kaliteli geri dönüşler alırsınız. (y)

• Hangi site?
  • Sadece tek bir cihazda olan bir sorun mu?
  • Hangi cihazda bu sorunu yaşıyorsunuz?
  • Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz?
  • Download/Upload hız sonuçlarınız kaç?
  • İnternet servis sağlayıcınız ile bu durumu görüştünüz mü?
  • Bu hatayı almaya başlamadan önce, cihazınıza herhangi bir program, dosya yüklediniz mi? Veya cihazınıza virüs bulaştı mı?
Bunları bizlerle paylaşırsanız, daha kaliteli geri dönüşler alırsınız. (y)

• Hangi site? : Her Sitede Youtube bile zor açılıyor
  • Sadece tek bir cihazda olan bir sorun mu? : evet
  • Hangi cihazda bu sorunu yaşıyorsunuz? : pc
  • Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? : GOOGLE
  • Download/Upload hız sonuçlarınız kaç? : Hızlı Resim - Adsız
  • İnternet servis sağlayıcınız ile bu durumu görüştünüz mü?: Hayır
  • Bu hatayı almaya başlamadan önce, cihazınıza herhangi bir program, dosya yüklediniz mi? Veya cihazınıza virüs bulaştı mı? : Daha önceden bulaşmıştı ancak format ve bazı antivüs programları ile temizledim.

Hız değerleriniz çok düşük. Büyük ihtimal Türk Telekom kullanıyorsunuz. Eğer 16 Mbps bir paket kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak, hızını normal hale çevirmelerini talep edin.

Ek olarak eğer taahhütünüz yoksa başka ISS'ye geçebilirsiniz.

Eğer altyapınız destekliyorsa VDSL veya Fiber paketlere geçiş yapabilirsiniz.

Benim size tavsiyem Turkcel Superonline veya Turknet'e geçmeniz olacaktır.

#Superonline Altyapı Sorgulama | #Superonline Müşteri Hizmetleri

#Turknet Altyapı Sorgulama | #Turknet Müşteri Hizmetleri

Bulunduğunuz yerde Turknet'in eğer kendi YAPA altyapısı mevcut ise, 100 Mbps hıza kadar desteği var. Ayrıca Turknet'in paketleri yakın zamanda tamamen sınırsız oldu. Yani "35 Mbps hız 100GB internet şu kadar..." olayı bitti. Direkt hız parası ödüyorsunuz Turknet'te. Download/Upload kotası falan kalktı.

Bunun haricinde tarayıcıyı sıfırlamak iyi olabilir. Önlem olarak yer imlerini yedeklemek iyi olacaktır.

#Chrome Tarayıcı Sıfırlamak | #Chrome Yer İmleri Yedeklemek/Dışa Aktarmak

Ama benim size tavsiyem farklı tarayıcılara yönelmeniz olacaktır. Ben şu an Yandex Browser kullanıyorum ve gayet memnunum. Onun dışında birkaç alternatif daha var tabii.

#Yandex Browser | #Opera Browser | #Mozilla Firefox Browser

Bir de tarayıcıda Adblock kurmanız oldukça iyi olacaktır. Bu önemli derecede veri tasarrufu sağlayacaktır. Sayfaların açılış hızını da hızlandırabilecek bir yöntemdir.

#Adblock Plus Chrome/Yandex | #Adblock Plus Opera | #Adblock Plus Firefox

Son olarak size tavsiyem tarayıcınızı gizli modda kullanmanız. Biliyorum gizli mod genelde gizli işler yapılmak için kullanıldığı düşünülür. Ama gizli mod sadece gizli işler için kullanılmaz.

Gizli modda sizin reklam kimliğiniz oluşmaz. Bu yüzden sürekli aynı reklamları görmezsiniz. (Tabii Google hesabınız aktif değilse. Google hesabınız aktif bir şekilde dolaşıyorsanız reklam kimliğiniz aynı şekilde devam edecektir.)

Gizli modda çerezler, geçmiş vs. tutulmaz. Yani her sayfaya girişinizde, sanki o sayfaya ilk defa giriyormuş gibi muamele görürsünüz. Ve bu daha sağlıklıdır.

Ayrıca gizli modda şifreler de kaydedilmez. Böylelikle hesaplarınız da sürekli açık kalmadığından, güvende olur.

Ha bir de DNS ayarlarını değiştirmekte fayda var.

#DNS Ayarları Değiştirmek

Doğru bildiniz TürkTelekom kullanıyorum bu kadar yavaş internet görmedim hayatımda vodofoneye geçtim sorun düzeldi teşekkürler :)

Vodafone'u pek tavsiye etmiyorum açıkcası.

Ama bulunduğunuz yerde hizmetleri iyiyse, hayırlı olsun derim.

Yoksa pek iyi hizmet verdikleri söylenemez maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı