Site kurma platformu önerisi

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, sadece kendi site kodlarım ile internet sitesi açabileceğim bir platform var mı? Çoğu platformlarda genelde WordPress bulunmakta. İnternette de herkes WordPress'den bahsetmiş. Ben kendim kodlayarak çoğu işi kendim yapmak istiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler. (Moderatöre not: Konuyu yanlış kategoride açmış olabilirim uygun kategoriyi bulamadım.

Bunun için domain (alan adı) ve hosting(yer sağlayıcı) edinmeniz gerek. "Free Hosting" olarak arama yaparsanız sunucu hızı nispeten sınırlandırılmış ücretsiz hosting sağlayan sitelere ulaşabilirsiniz. Sonu .com ile bitmese bile bir alan adı da sağlarlar size. Hangi dilde kodlama yapacağınızı bilmiyorum ama ismi index. şeklinde olan dosyayı anasayfa olarak kabul ederek karşınıza çıkaracaktır.

Bunun için domain (alan adı) ve hosting(yer sağlayıcı) edinmeniz gerek. "Free hosting" olarak arama yaparsanız sunucu hızı nispeten sınırlandırılmış ücretsiz hosting sağlayan sitelere ulaşabilirsiniz. Sonu .com ile bitmese bile bir alan adı da sağlarlar size. Hangi dilde kodlama yapacağınızı bilmiyorum ama ismi index. Şeklinde olan dosyayı ana sayfa olarak kabul ederek karşınıza çıkaracaktır.

Domainim bulunmakta, CSS ve HTML ile kodlamayı düşünüyorum daha önce ücretsiz bir platformda yapmıştım fakat artık ücretliymiş, uygun fiyatlı hangi hosting firmasını önerebilirsiniz?
Önce her şeyi localhostta yap. Boşu boşuna para ödeme hosting ve domain için.

İlk başlarda Localhost'ta geliştirmeye başlamıştım kendimi, artık internette blog şeklinde yapma kararındayım.

CSS ve HTML ile kuracağın site sadece görsel olarak bir anlam ifade eder. Backend tarafında senin kullanacağın bir programlama dili gerekiyor.

Beyler, adam "internet sitesi nasıl oluşturabilirim?" demiş. PHP/ASP.NET ne alaka? PHP veya ASP.NET olmadan site açılamıyor mu ?

Arkadaşım, HTML + CSS ile sadece görünümü olan, düzenlemelerini HTML kodları ile yapabileceğin bir site yapmak için Udemy'den kurs alabilirsin.

Hiç bilgin yok ise Bootstrap frameworkünü denemelisin.

HTML ve CSS'i bitirdikten sonra PHP veya ASP.NET yani back-end kısmına geçebilirsin.

Bu kursta hem HTML5 hem CSS3 hem Bootstrap hem de PHP dersleri var.
Sırasıyla hepsini izleyip anlayıp gelişebileceğini düşünüyorum.
Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı