Site linklerini seo ile değiştirmek

SdtCngz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba

Websitem içerisindeki linkleri seo ile değiştirme imkanım var mıdır? Google da daha rahat indexlenmesi için.

• Home
  • About Me
  • What I do?
  • Where I've been?
  • What they say?

Mesela bu şekilde bölümlerim var fakat örneğin home tıklayınca .com/#slide01

olarak çıkıyor. Bunu .com/home olarak değiştirebilir miyim?

About Me tıklayınca .com/#slide02 olarak çıkıyor, bunu da aboutme olarak değiştirme imkanım var mıdır? Varsa Cpanel den mi olacak yoksa başka şekilde mi?

Teşekkür ederim.

Ben size cevap yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Siteniz one-page bir template üzerine kurulu sanırım. Siz About Me butonuna tıkladığınızde yine aynı sayfadaki ilgili kısıma sayfa kayıyor değil mi? Eğer böyle ise one-page'dir. Bunu SEO olarak değiştirmenize teknik olarak gerek yok çünkü zaten aynı sayfada.

Oradaki mantık URL yönlendirmesi değil, ID yönlendirmesidir. İlgili div kodunda id="#slide02" kısmını bulun ve yapmak istediğiniz ile değiştirin.

Ben size cevap yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Siteniz one-page bir template üzerine kurulu sanırım. Siz About Me butonuna tıkladığınızde yine aynı sayfadaki ilgili kısıma sayfa kayıyor değil mi? Eğer böyle ise one-page'dir. Bunu SEO olarak değiştirmenize teknik olarak gerek yok çünkü zaten aynı sayfada.

Oradaki mantık URL yönlendirmesi değil, ID yönlendirmesidir. İlgili div kodunda id="#slide02" kısmını bulun ve yapmak istediğiniz ile değiştirin.
Merhaba,

Kodların içindeki kısımları değiştirdim fakat etki etmedi.
ilgili kısım burası sanırım

HTML:
<header id="header">

<div class="container-fluid">

<div class="navbar"> <a href="#" id="logo" title="Sdt Cngz - Tourist Guide"> </a>

<div class="navigation-row"> <nav id="navigation"> <button type="button" class="navbar-toggle"><i class="fa fa-bars"></i></button>

<div class="nav-box navbar-collapse">
<ul class="navigation-menu nav navbar-nav navbars" id="nav">
<li data-menuanchor="slide01" class="active"><a href="#slide01" title="Home">Home</a></li>
<li data-menuanchor="slide02"><a href="#slide02" title="About Me">About Me</a></li>
<li data-menuanchor="slide03"><a href="#slide003" title="What I do?">What I do?</a></li>
<li data-menuanchor="slide04"><a href="#slide04" title="Where I've been?">Where I've been?</a></li>
<li data-menuanchor="slide05"><a href="#slide05" title="What they say?">What they say?</a></li>
</ul>
</div></nav>
</div></header>

Merhaba,

Kodların içindeki kısımları değiştirdim fakat etki etmedi.
ilgili kısım burası sanırım

HTML:
<header id="header">

<div class="container-fluid">

<div class="navbar"> <a href="#" id="logo" title="Sdt Cngz - Tourist Guide"> </a>

<div class="navigation-row"> <nav id="navigation"> <button type="button" class="navbar-toggle"><i class="fa fa-bars"></i></button>

<div class="nav-box navbar-collapse">
<ul class="navigation-menu nav navbar-nav navbars" id="nav">
<li data-menuanchor="slide01" class="active"><a href="#slide01" title="Home">Home</a></li>
<li data-menuanchor="slide02"><a href="#slide02" title="About Me">About Me</a></li>
<li data-menuanchor="slide03"><a href="#slide003" title="What I do?">What I do?</a></li>
<li data-menuanchor="slide04"><a href="#slide04" title="Where I've been?">Where I've been?</a></li>
<li data-menuanchor="slide05"><a href="#slide05" title="What they say?">What they say?</a></li>
</ul>
</div></nav>
</div></header>

Evet o kısımda href="" olan kısıma olmasını istediğiniz hali yazın. Türkçe karakter kullanmayın. Sonra yine aynı sayfadadır muhtemelen, id="slide02" kısmını da bulun onu da href="" olan yere yazmış olduğunuzun aynısını yazın. Birbirleri ile eşleştirin yani.

Evet o kısımda href="" olan kısıma olmasını istediğiniz hali yazın. Türkçe karakter kullanmayın. Sonra yine aynı sayfadadır muhtemelen, id="slide02" kısmını da bulun onu da href="" olan yere yazmış olduğunuzun aynısını yazın. Birbirleri ile eşleştirin yani.
Maalesef yapamadım. Tüm slide2leri değiştirdim. Şu şekilde yaptım
<li data-menuanchor="aboutme"><a href="aboutme" title="About Me">About Me</a></li>

sonra bir bölüm daha vardı o da bu
<div class="section animated-row" data-section="slide02">

onuda "aboutme" yaptım fakat olmadı. Kodun tamamını buraya mi paylaşsam?

Yeni konular

Geri
Yukarı