Site nasıl oluşturulur?

Xeyy8q

Decapat
Daha fazla  
Ben bir site oluşturacağım içinde tarih ile alakalı notlar bilgiler olacak domain işini hallederim ama nereden nasıl oluşturacağımı bilmiyorum ne yapmalıyım?

Merhaba,

Bir web sitesi hazırlamak için belli başlı şeylere ihtiyacınız var. Öncelikle domain, SSL ve Domain'in bağlı olacağı Hosting'e ihtiyacınız var. SSL, tarayıcının sol üstünde alan adınızın güvenli ibaresi yazması için gerekli güvenlik sertifikasıdır. Hosting ise alan adının bağlanacağı sunucudur.

Bu 3 şeyi temin ettikten sonra varsa bilginiz HTML, CSS ve JavaScript gibi hazır Template'lere bakıp düzenleyebilirsiniz. Ama PHP tabanlı scriptler arıyorsanız örneği WordPress, joomla, prestashop vb. birçok yazılımı ücretsiz indirebilirsiniz.

Şahsen web sitesi, dijital pazarlama yaptığım size yardımcı olabilirim.

Site hazırlamak için yazılım bilmek şart eğer paranız bol bol yoksa tabii eğer var ise bir şirkete yaptırabilirsin yoksa yazılım kodlama dili falan öğrenmen lazım bir de tek bir kod değil bir sürü kod dili bilmen gerekir.

Site hazırlamak için yazılım bilmek şart eğer paranız bol bol yoksa tabii eğer var ise bir şirkete yaptırabilirsin yoksa yazılım kodlama dili falan öğrenmen lazım bir de tek bir kod değil bir sürü kod dili bilmen gerekir.

Çok profesyonel bir şey yapmak istediğini düşünmüyorum arkadaşın, bunlara gerek yok, hazır templateleri kullanabilir.

Aslında wix adlı siteden site kurabilirsin mantıkları çok basit kolayca site yapabiliyorsun hatta domain de alınıyor diye biliyorum istersen bak.

Merhaba,

Bir web sitesi hazırlamak için belli başlı şeylere ihtiyacınız var. Öncelikle domain, SSL ve Domain'in bağlı olacağı Hosting'e ihtiyacınız var. SSL, tarayıcının sol üstünde alan adınızın güvenli ibaresi yazması için gerekli güvenlik sertifikasıdır. Hosting ise alan adının bağlanacağı sunucudur.

Bu 3 şeyi temin ettikten sonra varsa bilginiz HTML, CSS ve JavaScript gibi hazır Template'lere bakıp düzenleyebilirsiniz. Ama PHP tabanlı scriptler arıyorsanız örneği WordPress, joomla, prestashop vb. birçok yazılımı ücretsiz indirebilirsiniz.

Şahsen web sitesi, dijital pazarlama yaptığım size yardımcı olabilirim.
kaç tl bütçe gerekiyor bunlara tahminen yav

Bütçe tamamen değişmekte. Çünkü birden fazla bu işlemleri yapan firma var. Size tavsiyem adınıza ve T.C. Kimlik no'nuza kayıtlı .com.tr alan adı almanız. Hem ilk sene 1 dolar gibi bir fiyat ödüyorsunuz. SSL vergiler dahil minimum 12 dolar ve sunucu ise paketlerine göre değişmekte olup minimum aylık 1 dolar (vergiler hariç) oluyor. Ve bu işlemler yıllık ödeniyor.

Hocam basit, güvenilir ve hoş görünümünde olacağı wordpress alt yapısıyla kolayca kurabilirsiniz. Çoğu firma host+domain+ssl sertifikası ve cpanel üzerinden uygulama yükleme özelliği veriyor. Satın alım işlemlerinden sonra panelden tek tıklama ile wordpress siteyi kurabiliyorsunuz. Wordpress yapısı vs de oldukça basit zaten.
İstediğiniz tema
istediğiniz eklentiler ile kolayca oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı