Site saldırıları nasıl engellenir?

batcher1035

Decapat
Amatör de olsa bir site kurdum ve Google reklam verdim. Fakat anormal saatlerde anormal tıklamalarla bütçemi kısa sürede bitirip reklam yayımlamam engelleniyor. Bu işi kimin yaptığını da tahmin edebiliyorum fakat herhangi bir ispatım yok. Bu anlamda nasıl tedbir alabilirim?
Örneğin reklama yapılan tıklamaların IP adresine ulaşmam mümkün mü? Öğrenebilirsem IP adresini engelleyebilirim.
İlgili görseller ektedir.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
DDoS öyle bir belaki. Zamanında Sony servisleri bile çöktü. Playstation online'a giremedi insanlar bir süre.
Hocam bu saldırı ddos mudur? Nasıl tedbirler alabilirim?
Bu sistenin yağtığı gibi bulut bir sunucudan IP ni gizleyebilirsin saldırılar için bir nebze tedbir olur.
Cloudflare entegrasyonu yap istersen.
Hocam bu işlerde çok yeniyim. Pek bi bilgim yok. Nasıl yapacağım bunu?

Belki insanlar sitene giriş yapıyordur.
Bu ihtimali elbette göz önünde bulunduruyorum fakat söz konusu site faaliyeti gece 1'de aniden 15 25 tıklama alacak şekilde olmadığından şüphelerim saldırı olduğu yönünde.
1577894857018.png

Cpanelden ziyaretçi geçmişi. Geçenin bu saatinde farklı iplerle sadece ana sayfaya tıklama olmuş sanırım. Bu görsel saldırı olduğunu kanıtlar nitelikte midir?

Son düzenleme:
Bot net olabilirmi. Ucretsiz firewall kur. Pfsense mesela. Yada router kullan mikrotik olabilir ücretsiz ve yillik lisans yok. Bu sekilde ip adreslerini bloklayip sitene ulasmalarini engellersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı