Site nasıl hostlanır?

El Quvava

Hectopat
Yer
Ankara
Merhabalar, domainim var, dün de VDS aldım ve sonra domaini VDS IP'sine yönlendirdim. Şimdi nasıl hostlamam gerekiyor bilmiyorum. Apache ve aapanel kurdum VDS'e.

Son düzenleyen: Moderatör:
İhtiyacınıza göre almak daha mantıklı. Tabi ne için aldığınızı bilmediğim için yorum yapamıyorum.
Kullandığınız panel WHM olsaydı yardımcı olabilirdim ama bahsettiğiniz panel hakkında ne yazık ki fikrim yok.
Sanal sunucu alınca sunucu bileşenlerini tam kurmanız gerekiyor öncelikle.
Apache, mysql, php, mod_security, php.ini ayarları biraz teferruatlı sanırım hiç bilginiz yok.
Panelden domain adınıza ait yeni bir alan oluşturup FTP'den tüm dosyaları atmalısınız.
Tabi bundan önce DNS yapılandırılması tamamlanmış olması gerekiyor.

İhtiyacınıza göre almak daha mantıklı. Tabi ne için aldığınızı bilmediğim için yorum yapamıyorum.
Kullandığınız panel whm olsaydı yardımcı olabilirdim ama bahsettiğiniz panel hakkında ne yazık ki fikrim yok.
Sanal sunucu alınca sunucu bileşenlerini tam kurmanız gerekiyor öncelikle.
Apache, MySQL, PHP, mod_security, PHP. İni ayarları biraz teferruatlı sanırım hiç bilginiz yok.
Panelden domain adınıza ait yeni bir alan oluşturup FTP'den tüm dosyaları atmalısınız.
Tabi bundan önce DNS yapılandırılması tamamlanmış olması gerekiyor.

Önerdiğiniz bir panel var ise kurabilirim. Dediğiniz gibi domain ekledim MySQL falan da kurdum DNS dönmesini bekliyorum.

Geri
Yukarı