Çözüldü Sitedeki .html uzantısı nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Proje ödevim için web site oluşturdum ve bitti sayılır. Ama bağlantılarda hep .html uzantısı görünüyor. Örneğin; mysite.com/ornek.html şeklinde. Ben dosyayı uzantısız oluşturuyorum, gitmeye çalışınca da onu indiriyor. İnternette biraz araştırdım, .htaccess diye bir şey varmış ama bir türlü yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. (Hosting olarak Raspberry PI, sunucu programı olarak Nginx kullanıyorum.)

Çözüm
mysite.com/ornek olarak erişilmesini istiyorsanız ornek.html yi ornek diye bir klasöre atın ve ornek.html yi index.html olarak değiştirin. Ben böyle biliyorum.
Htaccess benim sitemde htdocs klasöründe. Eğer yoksa. Htaccess diye bir dosya oluşturun.
Ben bu işe yeni başladığım için pek bilgim yok. htdocs klasörünü bulamadım maalesef.
Genel olarak hostinglerin ana dizininde yer alır. Htdocs veya public_html klasörünün içine bakın, olması gerekiyor.
Onları da bulamadım maalesef.

Bulduğunuz bir vakit denersiniz.
Hala bulamadım ama şöyle bir şey oldu. Bir makale gördüm, orada nginx için .html uzantısını kaldırmayı gösteriyordu. Yaptım. Ama ilk başta yine html uzantısıyla geldi. Sonra .html kısmını sildim, sayfa açıldı. Ama sayfa değiştirince yine .html geldi. İşler çok karıştı. Nasıl çıkacağım bilmiyorum.

Geri
Yukarı