Çözüldü Sitedeki .html uzantısı nasıl kaldırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Proje ödevim için web site oluşturdum ve bitti sayılır. Ama bağlantılarda hep .html uzantısı görünüyor. Örneğin; mysite.com/ornek.html şeklinde. Ben dosyayı uzantısız oluşturuyorum, gitmeye çalışınca da onu indiriyor. İnternette biraz araştırdım, .htaccess diye bir şey varmış ama bir türlü yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. (Hosting olarak Raspberry PI, sunucu programı olarak Nginx kullanıyorum.)

Çözüm
mysite.com/ornek olarak erişilmesini istiyorsanız ornek.html yi ornek diye bir klasöre atın ve ornek.html yi index.html olarak değiştirin. Ben böyle biliyorum.
Arkadaş boşuna yorum yazmayın. Soruyu soran arkadaş gerçekten araştırsa ve uygulasa sorunu çözerdi. İnsanların sana ne söylemesini bekliyorsunuz? Sorunun cevabı htaccess. Biraz araştır ve uğraş. Yazılımı araştırmadan öğrenemezsin.

Arkadaş boşuna yorum yazmayın. Soruyu soran arkadaş gerçekten araştırsa ve uygulasa sorunu çözerdi. İnsanların sana ne söylemesini bekliyorsunuz? Sorunun cevabı htaccess. Biraz araştır ve uğraş. Yazılımı araştırmadan öğrenemezsin.
Anlatamıyorum galiba. Araştırdım. Uyguladım. Ama çalışmıyor. En az 4-5 yere baktım. Hepsinden farklı kodlar alıp denedim. Ama olmadı. Siz biliyorsunuz madem, yardımcı olun, çözüldü olarak işaretleteyim.

mysite.com/ornek olarak erişilmesini istiyorsanız ornek.html yi ornek diye bir klasöre atın ve ornek.html yi index.html olarak değiştirin. Ben böyle biliyorum.
Denedim ama olmadı. Şimdi mysite.com/ornek/index.html oldu.
Kod:
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}.html -f
RewriteRule ^(.*?)/?$ $1.html [L]
Dener misiniz?
Bunu .htaccess dosyasının içine atmam gerekiyor sanırım. Peki bu .htaccess dosyası nerede olmalı?

Geri
Yukarı