Sitelerdeki resimler yüklenmiyor

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Özellikle yukarıdaki sitede olmak üzere bazı PBR sitelerinde önizlemeler yüklenmiyor veya çok zor yükleniyor. Bazı günler hepsini şak diye yüklüyor. Neden oluyor anlayamadım. AdBlocker gibi eklentileri devre dışı bırakmayı denedim ama olmadı.

Bu sitede de oluyordu ama biraz bekleyince düzeldi. Bir daha yapar mı bilmiyorum, kökten çözmek istiyorum. Bilen var mı?

Textures • Poly Haven - Google Chrome 25.08.2022 22_21_48.png

Özellikle yukarıdaki sitede olmak üzere bazı PBR sitelerinde önizlemeler yüklenmiyor veya çok zor yükleniyor. Bazı günler hepsini şak diye yüklüyor. Neden oluyor anlayamadım. AdBlocker gibi eklentileri devre dışı bırakmayı denedim ama olmadı.

Bu sitede de oluyordu ama biraz bekleyince düzeldi. Bir daha yapar mı bilmiyorum, kökten çözmek istiyorum. Bilen var mı?

Eki Görüntüle 1495805
DNS degistirmeyi denedin mi?

Eki Görüntüle 1495805

Chrome kullandığını varsayıyorum.

Resime sağ tıklayıp yeni sekmede aç. Çıkan Chrome uyarsında sırasıyla "Gelişmiş > Bu siteye devam et (www.blabla.com)" seçeneklerini seç.

Bunun sebebi modem firewall u olabilir. Firewall kapatmayı dene.

Hangi tarayıcı kullanıyorsun acaba.
Chrome ama Edge ile deneyince aynı sonucu aldım.

DNS degistirmeyi denedin mi?
Hayır. Ortak bilgisayar kullandığım için kurcalamadım.

Veri tasarrufu ayarı benzeri bir şey varsa kapat.
Açık değil.

Chrome kullandığını varsayıyorum.

Resime sağ tıklayıp yeni sekmede aç. Çıkan Chrome uyarsında sırasıyla "Gelişmiş > Bu siteye devam et (www.blabla.com)" seçeneklerini seç.

Bunun sebebi modem firewall u olabilir. Firewall kapatmayı dene.
Firewall olayı işe yaramadı. Windows arama kısmına güvenlik duvarı yazıp kapattım ama olmadı.

Chrome ama Edge ile deneyince aynı sonucu aldım.

Hayır. Ortak bilgisayar kullandığım için kurcalamadım.

Açık değil.

Firewall olayı işe yaramadı. Windows arama kısmına güvenlik duvarı yazıp kapattım ama olmadı.

Modem arayüzünden de dns değiştirmeyi denedin mi?

DHCP kısmından ve wan-internet kısmından bahsediyorum. Mümkünse cloudflare (1.1.1.1 / 1.0.0.1) kullan en sorunsuz DNS kendisi.

1661456277590.png

1661456306450.png

Modem arayüzünden de dns değiştirmeyi denedin mi?
Bu kullanıcı adı şifre olayıyla falan babam ilgileniyor hocam o yüzden şu an giriş yapamıyorum. Anladığım kadarıyla yeni modemim yüzünden oluyor bu tip sorunlar. Eski modemimde hiçbir sorunum yoktu. Yarın deneyeceğim mecburen. Şu an 6 MB olan bir dosyayı 10 dakikadır indirmeye çalışıyorum :)

Bu kullanıcı adı şifre olayıyla falan babam ilgileniyor hocam o yüzden şu an giriş yapamıyorum. Anladığım kadarıyla yeni modemim yüzünden oluyor bu tip sorunlar. Eski modemimde hiçbir sorunum yoktu. Yarın deneyeceğim mecburen. Şu an 6 MB olan bir dosyayı 10 dakikadır indirmeye çalışıyorum :)

Servis sağlayıcıların verdiği DNS ler genelde tırt oluyor. Dediğim işlemi yap büyük ihtimalle sorunun çözülecek.
Ekstra olarak servis sağlayıcı firmanın online işlem merkezinden güvenli internet seçeneği var bu seçeneği de kapatmayı deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı