Siteye Discord hesabı ile ilgili veriler nasıl çekilir?

Hollywoo

Hectopat
HTML & CSS biliyordum ve şu son haftadır JS öğrenmeye çalışıyorum. Şimdi bir siteye bir Discord kullanıcısının verilerini(örneğin: Kullanıcı avatarı) nasıl çekebilirim? Biraz araştırdım ama çoğu sitede botlar için kullanıyorlar pek anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu linkleri tavsiye edebilirim bi göz at:

Discord Developer Portal

discord.js

Sadece profil eklemekse olay tam net söylemem ama şunları deneyebilirsin:

1. Discord Developer Portal'a Git:Discord Developer Portal'a giderek bir hesap oluştur ve yeni bir uygulama ekleyin.
  2. Yeni Bot Oluştur:Uygulamanın "Bot" sekmesine gidin ve bir bot oluşturun.

3. Token'ı Al:Botunuzu oluşturduktan sonra, "Bot" sekmesine gidin ve "TOKEN" başlığı altında bulunan "Copy" düğmesine tıklayarak botunuzun token'ını kopyalayın.
  4. Botu Sunucuya Ekleyin:Botunuzu bir Discord sunucusuna ekleyerek gerekli izinleri verin.

5. Node.js ve Discord.js Kurulumu:Eğer henüz kurulu değilse Node.js ve Discord.js kütüphanesini yükleyin. Discord.js, Discord'un API'sini kullanmak için bir JavaScript kütüphanesidir.
    bashCopy code
    npm install discord.js

6. JavaScript Kodu:Ardından, aşağıdaki gibi basit bir JavaScript kodu kullanabilirsin. Bu örnek, belirli bir kullanıcının avatarını alır.
    JavaScript:
    javascriptCopy code
    const { Client } = require('discord.js');
    const client = new Client();

const token = 'BURAYA_BOT_TOKENINIZI_YAZIN';

client.on('ready', () => {
    console.log(`Bot ${client.user.tag} olarak giriş yaptı!`);
    });

client.on('message', async message => {
    if (message.content.startsWith('!avatar')) {
    // Kullanıcının etiketlediği kişinin avatarını al
    const user = message.mentions.users.first() || message.author;
    const avatarURL = user.displayAvatarURL({ format: 'png', dynamic: true, size: 1024 });

message.channel.send(`İşte ${user.tag}'in avatarı: ${avatarURL}`);
    }
    });

client.login(token);
    Bu kod, botunuzun belirli bir komutu ("!avatar") algılayarak bir kullanıcının avatarını belirli bir kanala gönderir. Kodu ihtiyacınıza göre özelleştirebilirsiniz.
Bu örnek, Discord.js'in kullanımını içerir. Discord.js'in resmi dokümantasyonu size daha fazla bilgi sağlayabilir ve farklı kullanım durumları için örnekler içerebilir.

Geri
Yukarı