Çözüldü Siteye girince virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Agresifrhyme

Hectopat
Merhabalar. Benim merak ettiğim bir konu olan sitenin içine girdiğimizde virüs bulaşır mı? Önceden eski bir oyun olan asterix Mega madness indirmiştim yabancı bir siteden hiçbir yerde bulamadım oyunu. Oyunu indirdiğim bir siteden virüs bulaşmıştı sonra formatladım bilgisayarımı. Şimdi de arkadaşıma göstermek için o siteye tekrar girdim fakat bir şey indirmedim. Virüs bulaşma olasılığı var mıdır?

Çözüm
Tıklamadığınız veya indirmediğiniz sürece sıkıntı çıkmaz. Elinizden geldiğince bilmediğiniz ve ne olduğunu bilmediğiniz sitelere girmeyin ve tıklamayın.
Genellikle virüs bulaşması için o siteden herhangi bir reklama veya saçma sapan download tarzı yazılara tıklamanız gerek. Siz yine nolur nolmaz bir anti-virüs ile tarayın. Kaspersky öneririm.

Merhabalar. Benim merak ettiğim bir konu olan sitenin içine girdiğimizde virüs bulaşır mı? Önceden eski bir oyun olan asterix Mega madness indirmiştim yabancı bir siteden hiçbir yerde bulamadım oyunu. Oyunu indirdiğim bir siteden virüs bulaşmıştı sonra formatladım bilgisayarımı. Şimdi de arkadaşıma göstermek için o siteye tekrar girdim fakat bir şey indirmedim. Virüs bulaşma olasılığı var mıdır?
Riskli bağlantılara tıklayıp, bir şey indirmediğiniz sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Bulaşır nasıl.
Şimdi git abicim Kaspersky indir o senin sitelere girdiğinde senden gizli bir şey indirilmeye çalışılırsa arka planda engel olur bunuda sana bildirir mesela gir malum sitelere gir hemen engeller o indirme yapmaya çalışan şeyleri sana hemen bildirir denemesi beleş.

Çoğu sitelerde tıklamadan indirmeden bir şey sıkıntı yaşamazsın. Fakat aktif olarak java ve flash kullanan web sitelerinde siteye girdiğin anda çalışan bir kod olduğu icin senden habersiz indirme yapabilir. Java oyunlarda indirdiğiniz içerikleri düşünün size sormuyor oyuna tıkladığınız an oyunu açacak olan yani oyunu sizin ekranınızda gösterecek olan içeriği indirmeye başlıyor zaten. Bu java kodları sizin lokal makinenize indirilip çalıştırıldığı için bir şey bulaştırmak bu kadar zor olmasa gerek bilinçli olarak bir şey indirmediğiniz halde. Bu tarz çalışan siteler zaten tıkladığınız zaman sizin browseriniz yada google tarafından, "Bak bu site güvenli değil, emin misin girmek istediğine?" tarzı sorular soruyor. Tor browser ile gezdiğiniz sitelerde javayı sürekli kapalı tutmanızda bu yüzden öneriliyor zaten. Çünkü Torda o kontrol yapılmıyor.

Çoğu sitelerde tıklamadan indirmeden bir şey sıkıntı yaşamazsın. Fakat aktif olarak Java ve flash kullanan web sitelerinde siteye girdiğin anda çalışan bir kod olduğu icin senden habersiz indirme yapabilir. Java oyunlarda indirdiğiniz içerikleri düşünün size sormuyor oyuna tıkladığınız an oyunu açacak olan yani oyunu sizin ekranınızda gösterecek olan içeriği indirmeye başlıyor zaten. Bu Java kodları sizin lokal makinenize indirilip çalıştırıldığı için bir şey bulaştırmak bu kadar zor olmasa gerek bilinçli olarak bir şey indirmediğiniz halde. Bu tarz çalışan siteler zaten tıkladığınız zaman sizin browseriniz ya da Google tarafından, "bak bu site güvenli değil, emin misin girmek istediğine?" tarzı sorular soruyor. Tor Browser ile gezdiğiniz sitelerde Java'yı sürekli kapalı tutmanızda bu yüzden öneriliyor zaten. Çünkü torda o kontrol yapılmıyor.

Peki o arka planda otomatik indirilen indirilenler de görünur değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı