USB'ye flash disk takıldığında takılma ve kilitlenme

etNemo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bilgisayarımın herhangi bir USB portuna herhangi bir USB bellek taktığımda sistem takılmalara başlıyor ve en sonunda hiçbir hata vs vermeden kilitleniyor. USB'yi çektiğim anda her şey normale dönüyor. Denediğim flash diskler, denediği diğer bütün PC'lerde sorunsuz çalıştı.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bilgisayarımın herhangi bir USB portuna herhangi bir USB bellek taktığımda sistem takılmalara başlıyor ve en sonunda hiçbir hata vs vermeden kilitleniyor. USB'yi çektiğim anda her şey normale dönüyor. Denediğim flash diskler, denediği diğer bütün PC'lerde sorunsuz çalıştı.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Flash belleği sıfırlamayı denediniz mi?

Flash belleği sıfırlamayı denediniz mi?
Tabii hocam, denedim başka pc'lerde sorun yaratmıyor ama kendi pc'me taktığım anda gidiyor sistem. Ayrıca bütün portlarda olduğunu farkettim, her usb ile oluyor dün kısa bir süreliğine de olsa bir usb çalıştırabilmiştim ancak bugün baktığımda bütün portlarda bu sorun ile karşılaştım, her flash bellekte aynı durum.

Tabii hocam, denedim başka PC'lerde sorun yaratmıyor ama kendi PC'me taktığım anda gidiyor sistem. Ayrıca bütün portlarda olduğunu fark ettim, her USB ile oluyor dün kısa bir süreliğine de olsa bir USB çalıştırabilmiştim ancak bugün baktığımda bütün portlarda bu sorun ile karşılaştım, her flash bellekte aynı durum.

Sadece bu flash bellekte olmuyor yani.

Aynen hocam, zaten dün de bambaşka bir sorunla ilgili bambaşka bir konu açmıştım. Sanırım cihazın ana kartında sorun var. Yarın arayıp İtopya mağazasına götüreceğim garanti kapsamında değerlendirilmesi için.

Yani şu an aklıma başka bir sebep gelmiyor ya anakart sürücüleri hatalıdır ya da daha kötü ihtimalle anakartta donanımsal bir sorun vardır. Dediğiniz gibi en mantıklı seçenek ürünü teknik servise götürmek olacaktir. Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Yani şu an aklıma başka bir sebep gelmiyor ya anakart sürücüleri hatalıdır ya da daha kötü ihtimalle anakartta donanımsal bir sorun vardır. Dediğiniz gibi en mantıklı seçenek ürünü teknik servise götürmek olacaktir. Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Şu konudaki (Windows 11 sürekli çöküyor) sorunu yaşıyordum sürekli. @claus bey hocam dün zaten sorunu tespit etmişti de ben direnmiştim :) Tek sorunu USB portları değil zaten :)

Geri
Yukarı