Siteye müdahale eden program nasıl yaparım?

joxey

Centipat
Masaüstü uygulaması veya Chrome eklentisi olarak fark etmez ne ile yapacağım. İhtiyacım olan şey örneğin programı kullanıcı indirince Facebook'u tarayıcıda açacak ve programı çalıştırıcak daha sonra programa gerekli bilgileri girecek örneğin e-posta şifre vs. daha sonra program Mouse'u hareket ettirerek site üzerindeki gerekli alanlara e-postayı şifreyi doldurucak giriş yapacak ardından Profil'e girecek kullanıcının önceden programa yazdıgı yazıyı durum güncellemesi olarak paylaşacak vs...

Neden böyle bir uygulama yapmak istiyorsun diye düşünmeyin bunu örnek olarak verdim. Benim ihtiyacım olan şey kullanıcı programı çalıştırınca (veya eklentiyi açınca artık hangisi ile yapılabilirse bu sistem) site üzerindeki butonlara yazılara tıklanmasını nasıl ayarlarım?

Ben daha önce şu şekilde bir sistem yaptım: Sitedeki butonların yazı alanlarının vs. konumunu programa eklemiştim ve program Mouse'u o konuma götürüp tıklattırıyordu.
Fakat şöyle bir sorun var ki herkesin ekranı aynı boyutta değil bu yüzden bu her PC'de çalışmadı.

Eğer bu şekilde ekranda açık olan siteye (kullanıcının isteği dahilinde) programın müdale etmesini sağlarsam bir bot sistemi yapacağım ve kullanıcı bilgisayar başında bile olmadan program kullanıcının yerine sitedeki işlemleri yapacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Python ile yapabilirsin.
Selenium ile web sitesi için bot yazabilirsiniz. BTK Akademi'de anlatıyor.

Peki bunlar ile flash sitelerinde de bot yapabilir miyim?
Python ile yapabilirsin.
Selenium ile web sitesi için bot yazabilirsiniz. BTK Akademi'de anlatıyor.
Flash siteleri içinde yapabilir miyim?

Buyur, zamanında bir rehber hazırlamıştım bununla ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı