Siteyi mobile uyumlu hale getirmek

Wildwolf728

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben kendi Discord botum için site yapmıştım. Bilgisayardan yaptığım gibi gözüküyor ama telefondan o siteye bakınca düğmeler birbirinin içine girmiş. Resim falan telefon ekranına sığmıyor. Acaba bunu nasıl düzeltebiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğin RESPONSIVE bir site hazırlamak. Bunu siteyi en başından hazırlarken planlayarak ilerletmen gerek. Eğer Wordpress ile site oluşturursan çok rahat bulabilirsin bir Responsive Template. Onun üzerine de inşa edersin siteni tekrardan. Sorun kalmaz. Ben çok kaba biliyorum yani çözümü. Daha detaylı anlatanlar da olacaktır. :D

İçeriğini her türlü ekran boyutunda sığacak şekilde hazırlaman lazım. Buna responsive design diyoruz. Grid ve flexbox gibi CSS yapılarını kullanarak her ekrana uyumlu tasarımlar yapman lazım.

Responsive tasarımı araştır. CSS'de flex, grid yapısını araştır. Onları kullanarak çok rahat şekilde her ekrana uyumlu siteler yapabilirsin.

Bootstrap kullanmalısın
Her şeye Bootstrap kurulmaz. Gerek yok, basit bir responsive işlemi için niye kütüphane kullansın ki? CSS ile çok rahat yapılacak işlemlerken kütüphaneye gerek olmaz.

Bahsettiğin responsıve bir site hazırlamak. Bunu siteyi en başından hazırlarken planlayarak ilerletmen gerek. Eğer WordPress ile site oluşturursan çok rahat bulabilirsin bir responsive template. Onun üzerine de inşa edersin siteni tekrardan. Sorun kalmaz. Ben çok kaba biliyorum yani çözümü. Daha detaylı anlatanlar da olacaktır. :D

Ama ben Visual Studio Code ile yapıyorum.

Responsive tasarımı araştır. CSS'de flex, grid yapısını araştır. Onları kullanarak çok rahat şekilde her ekrana uyumlu siteler yapabilirsin.

Her şeye Bootstrap kurulmaz. Gerek yok, basit bir responsive işlemi için niye kütüphane kullansın ki? CSS ile çok rahat yapılacak işlemlerken kütüphaneye gerek olmaz.
Haklısınız ama bana göreceli olarak daha kolay geliyor. Tercih meselesi tabiki

Ama ben Visual Studio Code ile yapıyorum.
Bunu çok görüyorum nedense. VSCode sadece bir editör; sitenin yapısına, mekaniğine hiçbir etkisi yok. Siteyi not defteriyle de yazarsın VS'le de.

Büyük ihtimal siteyi HTML & CSS ile yazdığını söylemek istedin. Eğer responsive yapmak istiyorsan -adam akıllı bir HTML iskelet yapın varsa- media queries kullanarak yaparsın. Eğer sadece kendi ekranına göre her yerde position:absolute falan kullanıp pixel tabanlı pozisyonlama yaptıysan kolay gelsin, siteyi baştan yaparken epey uğraşacaksın...

Geri
Yukarı