Sivas nasıl bir şehir?

10 ay Sivas kapalı Ceza ve tutuk evinde Jandarma olarak görev yaptım, dolasıyla bir çok köyünü ve merkezini defalarca gezmek durumunda kaldım.

Sivas güzel şehirdir, tabi bu senin biraz da bir şehirden ne beklediğinle alakalı. Benim gördüğüm kadarıyla insanları sevecen ve sıcak kanlı. Her yerde elbette kötüleri vardır, Sivasta da vardır. Gezilecek çok fazla yeri yok, en fazla akşam vakitleri merkezde dolanırsın. Merkez de bulanan çifte minarenin içerisinde cafeler var, harika ortamı vardır. :)

Ama tek tavsiyem bu zamana kadar gördüğün hiç bir soğuğu Sivasın soğuğuyla karıştırma. :D

Kayserili bir devremin gece nöbetinde nöbet kulesinde bulunan telefonlardan benim kulemi arayıp " burada donarak öleceğiz" diye ağladığını hatırlıyorum. :D

Sivaslıyım Sivas'ta yaşıyorum. Niğde'den taşındıysan iki kaban giyip dışarı çık😅. Öyle çok yok keko. Bayağı tarihi yerlerimiz var. Yani ben Sivas'ı seviyorum.

Kanka ben 3 4 ay sonra 1 yıl geçirmiş olacağım o kadar da soğuk değildi. Kekolara gelirsek bayağı bir keko var gördüğüm kadarıyla insanlar sürekli gergin burada.

Geri
Yukarı