Sıvı metal macun Asus ROG GL702VM Notebook için kullanılır mı?

DeLiYuReK01

Hectopat
İnternette bir kaç yerde gördüm, benim bilgisayarımda da ısınma problemi var, fanlar temiz ve termal macun yeni sürülmüş olmasına rağmen işlemci 91 dereceye kadar çıkıyor. Bundan dolayı frekans düşüyor. Sıvı metal ise ısıyı büyük oranda düşürdüğü için kullanmayı düşünüyorum, fakat neredeyse herkes çok riskli olduğunu yazmış. Asus ROG GL702VM modeli notebook kullanıyorum, sürebilir miyim? Nelere dikkat etmem gerekli?

Cihazın bunun için tasarlanmadıysa sürmeni pek önermem. Sıvı metal macun iletkendir. Eğer miktarı iyi ayarlayamazsan sızıp işlemci üstündeki SMD dediğimiz devrelere kısa devre yaparak bileşenlerde yanmaya sebep olabilir.

Cihazın bunun için tasarlanmadıysa sürmeni pek önermem. Sıvı metal macun iletkendir. Eğer miktarı iyi ayarlayamazsan sızıp işlemci üstündeki SMD dediğimiz devrelere kısa devre yaparak bileşenlerde yanmaya sebep olabilir.

Cihazın bunun için tasarlanıp tasarlanmadığını bilmiyorum maalesef. Bazı kimseler, taşmasın diye önce etrafa bant yapıştırıp ondan sonra sürüyormuş. Denemeyi düşünüyorum ama bilgisayarı yakma durumu olduğundan dolayı biraz korkuyorum.

Geri
Yukarı