Sıvı soğutma almaya değer mi ?

RAMlere binmiyor ise engel olmasının bir zararı yok. Zaten o tarzda alacağınız bir çok soğutucu Rad'ı RAMlerin üstüne gelecektir.

Soğutucunun boruları sökülüp takılabilir ise bence her türlü arka dıştan bağlanabilir. Hazır sıvı soğutmaların bu tarz sorunları olmasaydı iyiydi. (Bazıları sökülmüyor, sökülebilen de hayli uğraştırıyor gördüğüm kadarıyla)

Eğer soğutucu hoşunuza gitti ise değiştirmeyip bir şekilde montajı yapabilirsiniz diye düşünüyorum.
Hoşuma gitti. Başta yazdığım gibi heves edipte aldım. Henüz kullanamadım ama kaliteliymiş hissiyatı veriyor. Uzunca inceledim kasanın her tarafını montaj pek mümkün görünmüyor. Kasayı değiştirmekte istemiyorum. Hem E-ATX kasalar anlamsız şekilde çok pahalı hemde bu kasa hoşuma gidiyor.
Eğer radyatörü geri alırlarsa uygun fiyatlı bir hava soğutma alıcam.
Ama geri almazlar ise o zaman uzay montajı yapıcam. Masam geniş yayarım parçaları kullanırım. Pek istemesemde.
Radyatörün üst kısmında dikkatli bakmadıkca belli olmayan bir çizik var. Benmi çizdim bilmiyorum ama bu yüzden geri almazlar ise kötü olur

Bazen kendime "ya, benim çok temiz, saf bir kalbim var" diyorum, fakat biraz yokladığımda, aslında bi köşesinde ufak da olsa canavar barındırdığını görüyorum ancak şu ana kadar kimseyi ısırdığını görmedim:D
Yani demem o ki: saf diye bir şey yok. Zararsız diye bir şey vardır.:)

Ekleme: Ben peşinen cevabımı verdim çok şükür;)
Bu yorumu yeni gördüm :) "sıvı sıvıdır ve her sıvı iletkendir. Aksi iddia edilemez..." dediğimde tamamen şaka amaçlı demiştim. Bu kadar tartışılması gülünç. Bide bu yüzden yanlış bilgi verme nedeniyle ceza verdiler ya çok güldüm :D:D:D

Son düzenleme:
Soğutucu değişmez ise; uzay sistem yerine kasanın üst tarafına güzel bi mod da yapabilirsiniz aslında.

Kural kuraldır...
Hem siz neden önlem (!) işareti koymadınız ki? Keşkem koysaydınız :D

Ayrıca ona tartışma değil, "iletkendir" ısrarı diyelim.

Soğutucu değişmez ise; uzay sistem yerine kasanın üst tarafına güzel bi mod da yapabilirsiniz aslında.

Kural kuraldır...
Hem siz neden önlem (!) işareti koymadınız ki? Keşkem koysaydınız :D

Ayrıca ona tartışma değil, "iletkendir" ısrarı diyelim.
Nasıl bir mod yapabilirim kasama ? İşimi görürse yapabilirim. Henüz kargoya vermedim.
Tartışmaya müsait bir konu ama :)

Bu konu (mod) farklı olduğundan yeni bir konu açmanızı öneririm, aksi halde uzaklaştırma uyarısı alırız.

Yeni bir konu açıp kasanızın üst tarafının hem iç hem de dıştan 2-3 fotoğraf atın.
Ona göre değerlendirelim.

Bu konu (mod) farklı olduğundan yeni bir konu açmanızı öneririm, aksi halde uzaklaştırma uyarısı alırız.

Yeni bir konu açıp kasanızın üst tarafının hem iç hem de dıştan 2-3 fotoğraf atın.
Özel mesajdan sizinle iletişime geçmeye çalıştım ama herhalde bu forumda bu özellik yok

Yeni konuyu açtım. Onay bekliyor.
Moderatörler liseli galiba hala onay yok

Son düzenleme:
Eh oda doğru ya :) ama tabi parça değişimi, macun değişimi veya temizlik için eminim birçok kez söküp tekrar takmam gerekecek. Dikkatli olmak gerek :)
Pompanın içindeki sıvının iletkenlik özelliği yok da ne demek, sıvı sıvıdır ve her sıvı iletkendir. Aksi iddia edilemez... :)
Bütün materyeller iletken olabilir evet ama o maddenin delinme gerilimini aşarsanız, örnek olarak trafo yağları 30kv civarıdır diye hatırlıyorum, bu sebeple soğutma sıvısı ev kullanımı için iletken olmayabilir.

Geri
Yukarı