Sıvı soğutma devir hızı kaç olmalı?

LOUCH

Decapat
Yabancı kaynaklar dahil araştırmamı yaptım net bir sonuca varamadım. Tecrübeli arkadaşlarımıza sesleniyorum, biri sıvı soğutma pompasının devir hızının %100 mü yoksa otomatik ayarda mı olması gerektiğini nedeniyle birlikte açıklayabilir mi? Teşekkür ederim 🙏

Hocam pompanın %100 çalışmasına ihtiyacın yokken çalıştırmamak tasarruftur, hem ömürden hem tüketimden. Bilgisayar boştayken soğuk sıvıyı devirdaim etsin diye pompayı çalıştırmak yerine sıcaklık ile uyarlamalı bir eğri üzerinde hızlanıp yavaşlaması daha makuldür
Bazı yabancı kaynaklarda su pompalarının tam hızda çalışacak şekilde tasarlandığını ve gürültü yapmıyorsa sorun olmayacağını söylüyor. Aklım bulandı benim bu yüzden.

Bazı yabancı kaynaklarda su pompalarının tam hızda çalışacak şekilde tasarlandığını ve gürültü yapmıyorsa sorun olmayacağını söylüyor. Aklım bulandı benim bu yüzden.

Hocam sorun olmayabilir de mesela ses seni rahatsız edecekse ve pratik kaybın olmadan (hatta kazançlı çıkarak) bunun önüne geçebileceksen neden geçmeyesin?

Geri
Yukarı