Sıvı soğutma fan yönü nasıl olmalı?

O zaman öyle yapıyorum, üst ve egzozdan temiz hava alıp radyatörü de egzoz olarak kullanıyorum.
Vaktiniz varsa iki yöntemi de deneyin, hangisi daha verimliyse o yöntemi kullanın.

Alternatif yöntem daha mantıklı gibi duruyor. Anakart bileşenleri ve ekran kartını ekstra ısıtmaya gerek yok.

İceri hava alacak sekilde mi, havayi verecek sekilde mi olmali? Üstunde 1'er tane fanim var disari hava atan, bazilari da birini duz birini ters sekilde monte etmis sivi sogutmanin.
Aslında genellikle fan kasanın içine bakacak şekilde monte ediliyor ama

O zaman öyle yapıyorum, üst ve egzozdan temiz hava alıp radyatörü de egzoz olarak kullanıyorum.
Egzoz ve üst fanlardan kasa içine hava almayı düşünüyorsanız yapmamanızı tavsiye ederim, hava sirkülasyonu düzgün olmayacaktır. Arka egzoz fanı ve üst egzoz fanının havaları çakışacaktır. Önemli olan kasa içerisindeki havanın düzgün sirkülasyonudur. Siz benim gibi yapın, yani sıvı soğutmanızı kasanın ön tarafına fanlar radyötöre üfleyecek şekilde ve arka ve üst egzoz fanlarını da dışarı üfleyecek şekilde ayarlayın. Unutmayın kasanın içerisindeki hava dışardakinden her zaman ısı olarak fazladır, Elinizi egzoz fana koyun anlarsınız. Kasanın önünden direk sıvı soğutma radyatörüne gelen hava daha serin olacaktır. Çizim için kusura bakmayın paintten hızlıca yaptım.
20190921_001724.jpg20190921_001724.jpg

VOK'un (Volkan Oyun Kuvvetleri) dediğine ben de katılıyorum, radyatör üst bölüme monte edilmeli, ön taraftan ise bol miktarda soğuk hava kasa içerisine girmeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı