Sıvı soğutma ile CPU derecesi bir anda yükseliyor

Sıcaklık değerlerine hangi programdan bakıyorsunuz?
Ayrıca sisteminiz nedir?
merhaba core temp'ten kontrol ediyorum ayrıca amdnin kendi yazılımından işlemci ryzen3-2300x
16 gb corsair ram 3000mhz anakart ab350m gıgabyte ekran kartı sapphıre 256 bit 4gb power supply 500w atx power 240 gb ssd james donkey rampage sıvı sogutma 120 mm tek fan +kasa içi 3 adet fan mevcut.

Merhaba Core Temp'ten kontrol ediyorum ayrıca AMD'nin kendi yazılımından işlemci Ryzen3-2300X
16 GB Corsair RAM 3000MHz anakart AB350M Gigabyte ekran kartı Sapphire 256 Bit 4 GB Power Supply 500W ATX Power 240 GB SSD James Donkey Rampage sıvı sogutma 120 mm tek fan +kasa içi 3 adet fan mevcut.

Hocam 95-90 dereceler hiç normal değil.
Bende sıvı soğutma kullanıyorum ve daha 80 derece görmüş değilim.
Sizin soğutmada sorun var.
Sıvı soğutmayı yeni mi aldınız?

Normal değil.
Ürünün faturası var ise iade edin.
Başka bir çözüm bulamıyorum maalesef.

Teşekkür ederim.

AMD performanstan bakınca sıcaklık 60 derece Coretempte 70 derece advanced system care lisanslı ürün kullanıyorum ondada 84 derece bunların hangisi gerçek ki ?😵
1615110199150.png

stres testine aldığımda güncel hali budur bilgisi olan amd kendi sisteminde derece bu lakin core temp ve benzeri sıcaklık testlerinde suan stres altındayken 95 c anlam veremedim ..
Tamam hocam. Sonucu yazarsınız.
Merhabalar dünden beri uzun uğraş sonucu buldum sorunu montaj sırasında cpu fan ve system fan doğru soketlere takmamışım yani cpu fanı system fana system fanı cpu fana takmısım suan en düşük 29c en yüksek 70c oldu .
Merhabalar dünden beri uzun uğraş sonucu buldum sorunu montaj sırasında cpu fan ve system fan doğru soketlere takmamışım yani cpu fanı system fana system fanı cpu fana takmısım suan en düşük 29c en yüksek 70c oldu .

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.

AMD performanstan bakınca sıcaklık 60 derece Coretempte 70 derece Advanced System Care lisanslı ürün kullanıyorum onda da 84 derece bunların hangisi gerçek ki?😵
Eki Görüntüle 910404
Stres testine aldığımda güncel hali budur bilgisi olan AMD kendi sisteminde derece bu lakin Core temp ve benzeri sıcaklık testlerinde şu an stres altındayken 95 C anlam veremedim.

Merhabalar dünden beri uzun uğraş sonucu buldum sorunu montaj sırasında CPU fan ve System fan doğru soketlere takmamışım yani CPU fanı System fana System fanı CPU fana takmısım şu an en düşük 29C en yüksek 70C oldu.
Merhabalar dünden beri uzun uğraş sonucu buldum sorunu montaj sırasında CPU fan ve System fan doğru soketlere takmamışım yani CPU fanı System fana System fanı CPU fana takmısım şu an en düşük 29C en yüksek 70C oldu.

Merhaba, eğer çok ısındığını gördüğünüzde hızını çekmiyorsa ve oyunlarda yine aynı maximum performansı alıyorsanız büyük ihtimalle ısı sensörleri bozulmuş olabilir çünkü her uygulama değişik gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı