Sıvı soğutma kabloları nereye takılmalı?

erdemkilic7

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Dostlar merhaba herkese,

Anakart modelim B550 Gaming Plus. Sıvı soğutucu montajı yaptım fakat sıcaklık dereceleri +90 üzerinde geziyor. Acaba anakartın üzerindeki sıvı soğutma çıkış kablolarını yanlış mı takmış olabilirim diye sizden destek almak istedim.

Sıvı soğutucu modelim bu. Hangi kabloyu anakartta nereye takacağım yardımcı olabilir misiniz acaba?

İşlemci yüzeyine macun sürdünüz mü? Soğutucu bloğun üzerindeki jelatini söktünüz mü? Soğutucu blok tam olarak işlemci üzerine oturdu mu?

Sıvı soğutucunun pompasını pump_fan1 soketine, radyatör ve fan bağlantısını yaptıktan sonra anakarttaki cpu_fan1 soketine bağlamanız gerekmekte. Böylece pompanın ve fanların hızlarını manuel olarak ayarlama imkanınız olur.

Dosya Ekleri

• 1601969482015.png
    1601969482015.png
    48,4 KB · Görüntüleme: 20
İşlemci yüzeyine macun sürdünüz mü? Soğutucu bloğun üzerindeki jelatini söktünüz mü? Soğutucu blok tam olarak işlemci üzerine oturdu mu?

Hemde en kaliteli en pahalı macunu aldım. Ek olarak cpb kapattım. Eco mode çektim. Yine de masaüstü boşta işlemcim 60-70 dereceler de oyunlar da ise +90 üstü oluyor. Boost özellikleri vs hepsi de kapalı.

Sıvı soğutucunun pompasını pump_fan1 soketine, radyatör ve fan bağlantısını yaptıktan sonra anakarttaki cpu_fan1 soketine bağlamanız gerekmekte. Böylece pompanın ve fanların hızlarını manuel olarak ayarlama imkanınız olur.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı