Sıvı soğutma nereye takılmalı?

Emiko7

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Yakında bir sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Fakat kasam üst tarafta 240mm, ön tarafta 360Mm'ye kadar destekliyor. Sizce sıvı soğutucu nereye takılmalı? Ona göre 240mm veya 280mm sıvı soğutucuya karar vereceğim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar. Yakında bir sıvı soğutma almayı düşünüyorum. Fakat kasam üst tarafta 240mm, ön tarafta 360Mm'ye kadar destekliyor. Sizce sıvı soğutucu nereye takılmalı? Ona göre 240mm veya 280mm sıvı soğutucuya karar vereceğim. Şimdiden teşekkürler.
Üste takılması en sağlıklı olur. Ama işlemciyi 240mm tutamayacaksa 360mm ön kısıma takılabilir.

240mm bile fazla fazla yeterli. İleride çok üst düzey bir işlemciye yükseltmeyecekseniz 240mm alın üste takın. Ama sıvı soğutmaya bu işlemci için gerek yok haberiniz olsun.

Hocam biliyorum ama ben sıvı soğutma almazsam içim rahat etmez. Sıvı soğutma almak istiyorum. Peki 240mm önerebilir misiniz?

Öne takılırsa zaten önde soğuyan hava daha da soğuduğu için işlemci daha da soğuk çalışır ama diğer bileşenler biraz daha ısınır. Üste takılırsa direkt normal havayı çektiği için işlemci biraz sıcak olur. Benim tercihim üst olurdu.

O zaman 240mm sıvı soğutucu önerebilir misiniz hocam?

Geri
Yukarı