Sıvı soğutma konumu nasıl olmalı?

YagamiLight

Decapat
Daha fazla  
RAM
Goodram IRDM 64 GB 6400 MHz
Ekran kartı
PNY XLR8 RTX 4080
Anakart
MSI Mag x670e Tomahawk
İşlemci
R7 7800X3D
Herkese merhaba, arkadaşlar.

Yeni aldığım sistemi toplayacağım fakat aklıma bir konu takıldı. Bu konuda tecrübeli arkadaşların görüşlerini merak ediyorum. Phanteks enthoo Pro 2 server Edition tempered glass kasam var. DeepCool LT720 sıvı soğutucum var. Soğutucuyu kasanın sağ paneline takmak istiyorum fakat fanlar havayı dışarı mı üflesin içeriye mi alsın ona karar veremedim. İçeriye alırsa radyatördeki ısı ile sıcak hava kasaya girmiş olacak. Dışarıya üflerse de bu sefer ön taraftan gelen havayı direk dışarıya almış olacak. Üste neden takmıyorsun derseniz de kasadaki hava akışı daha iyi olsun arada radyatör bariyeri olmasın diye. Kasaya diğer fanlar olarak da Noctua industries 3000 RPM fanlar olacak. 14 Cm'lik 3 fan önde, 12Cm'lik 3 fan üstte ve 14 Cm'lik 1 fan egzoz olarak arkada olacak.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Üst tarafa takılması daha iyi olur işlemci sıcaklığını direkt dışarıya atması gerekir aynı soğutucuyu ben de kullanıyorum ön ve üstte denediğimde 5 - 7 derece fark oluyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler. Kurulumu yaptım . Kasada anakartin yanındaki boşluğa havayı dışarı atacak şekilde kurdum. Occt testinde sonuçlar bu şekilde çıktı. Değerler iyi gibi duruyor. Üstteki fanlar açık olsun arada radyatör olmasın istediğim için anakartin yanına aldım.

Dosya Ekleri

• 20240205_194531.jpg
    20240205_194531.jpg
    243,4 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı