240mm sıvı soğutma konumu nasıl olmalı?

linnaeaborealis

Centipat
Cooler master masterbox lite 5 kasada bildiğiniz üzere üst kısım boş ve fan konacak yer yok. Ben bu kasaya sıvı soğutma almak istiyorum ve radyatörü üst tarafa koymak istiyorum. Bunun için kasamı nasıl dizayn edebilirim. Şayet öne takacak olursam radyatörü performans ve soğutma olarak
ne gibi eksileri olur. Kasanın hava sirkülasyonunun kötü olduğunu biliyorum ve bunu düzelttim o yüzden kasayı değiştirme gibi bir düşüncem yok.

240mm sıvı soğutma almayı düşünüyorum.

Diğer bileşenlerim Ryzen 5 2600
RX590 ekran kartı
B450M PRO M2 anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirmem desende bence o sorunlu kasaya yatırım yapmaktansa satıp daha geniş opsiyonlu önü ızgaralı bir kasa tercih etsen daha iyi olur. Eğer sıcaklıkta belirgin düşüş görmediysen o zaman hariçten işlemci soğutucu alabilirsin.

Kasanızın üst kısmında sıvı soğutma için uygun bir bölüm yok. 240mm'lik sıvı soğutmaları sadece ön kısma takabilirsiniz. Firmalar bu tarz bilgileri ürün sayfasında paylaşıyorlar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı