Sıvı soğutma metalinin deforme olması sorun olur mu?

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Corsair H150i Elite Capellix sıvı soğutma kullanıyorum. İşlemci ile sıvı soğutmanın temas ettiği altın sarısı gibi bir metal var. Onda izler olmuş, adı nedir bilmiyorum bakır gibi, işlemcinin üstüne koyduğumuz. Bu bir sorun yaratır mı? Elimle baktım yüzey dümdüz gibi ama lekeler var.

Dediğim gibi termal mucun kalıntılarıdır. Sıkıntı teşkil etmez. Rengi falan gitmedi yani. Onlar bakır borular.
Termal macunsa alkolle silindiğinde geçmesi gerekmez mi hocam? Ek olarak tırnağımı sürdüğümde birşeyde gelmiyor.

Bakır zamanla kararıyor ve ne kadar silersen sil o izler gitmiyor. Bakırın rengini açmaya yarayan çeşitli yöntemler var yüzey sıfır gibi oluyor.
Rica etsem yöntemleri açıklayabilir misiniz hocam ?

Termal macunsa alkolle silindiğinde geçmesi gerekmez mi hocam? Ek olarak tırnağımı sürdüğümde birşeyde gelmiyor.

Elin veya alkollü mendil o kadar küçük yere girmiyordur. Termal macunların nano partikül falan filanlı denilip satılmasının da sebebi çok küçük yerlere kadar girip soğutmayı en üst düzeye çıkartmasıdır. Bu kadar küçük yerler önemli değil.

Rica etsem yöntemleri açıklayabilir misiniz hocam ?
Tuz, sirke ve limon suyunu tuz çözülene kadar karıştırın hocam. Karışımdan bir damla kadar bir peçeteye veya beze alın ve yüzeye sürtün dediğim gibi sıfır gibi oluyor, ben soğutucumu bu şekilde temizledim. Malzemelerin hepsi aşındırıcı olduğu için bocalamamanız lazım, dediğim gibi bakır yüzeye bir damla kadar temas ettirin. Sonrasında nemli bezle ve tekrar alkollü bezle silin yüzeyde kalmasın. Benim soğutucu kullanılmadan beklediği için bakır yüzeyi çok kötü durumdaydı, en fazla ne olabilir diye gözümü karartıp YouTube da ilk gördüğüm bakır parlatma yöntemini denedim ve işe yaradı. Yüzeye zararı var mıdır yok mudur bilemeyeceğim o konuda sorumluluk üstlenmiyorum benim deneyimim olumlu yönde oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı