Sıvı soğutma önerisi

• Konuyu başlatan Can1333
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 267
Bu modelleri önerebilirim ben şahsen Corsair olanı tercih ederdim ama @pawEn hocamda iyi bir öneri yapabilir.

Ön tarafa koymak vardı aklımda hocam ön taraf geniş ama önerinizi öğrenmek isterim. Bu arada ID-Cooling 224 kullanıyorum. İlerleyen zamanlar da DDR5 R9 düşünüyorum, hazırlık olsun.
Düşündüğünüz işlemci nedir? Net bir model söylerseniz ona göre öneri yaparım.

1713547475609.png

Attığım görsel 7950X için yapılan test sonuçları. 7950X3D daha az ısınıyor 7950X'e göre.
R9 7950x3d düşünüyorsanız Phantom Spirit 120 SE yeterli olur. Zaten x3d işlemciler daha az ısınıp daha iyi çalışıyorlar normal modellere göre. Phantom Spirit zaten çoğu 240mm'den daha iyi. 360mm'ler ile yarışıyor anlayacağın. Kasana 360mm sığmazsa 240mm almak saçmalık olur bu varken. Full yükte olduğunu da unutmamak lazım. 75-85 derecelerde çalışır ortalama bir yükte tahmini.

Son düzenleme:
Düşündüğünüz işlemci nedir? Net bir model söylerseniz ona göre öneri yaparım.

Eki Görüntüle 2172994

Attığım görsel 7950X için yapılan test sonuçları. 7950X3D daha az ısınıyor 7950X'e göre.
R9 7950x3d düşünüyorsanız Phantom Spirit 120 SE yeterli olur. Zaten x3d işlemciler daha az ısınıp daha iyi çalışıyorlar normal modellere göre. Phantom Spirit zaten çoğu 240mm'den daha iyi. 360mm'ler ile yarışıyor anlayacağın. Kasana 360mm sığmazsa 240mm almak saçmalık olur bu varken. Full yükte olduğunu da unutmamak lazım. 75-85 derecelerde çalışır ortalama bir yükte tahmini.

R7 7700x veya 7900x. Kasa değişir hocam o önemli değil 3500tl bütçeli öneriniz ne olur benim belirttiğim msi parasını hak eder mi ? Üst seviye performansı olur mu ya da daha iyi bi öneri.

R7 7700X veya 7900X. Kasa değişir hocam o önemli değil 3500TL bütçeli öneriniz ne olur benim belirttiğim MSI parasını hak eder mi? Üst seviye performansı olur mu ya da daha iyi bir öneri.

Hocam illa sıvı soğutma istiyorsanız attığım modeller iyidir fakat Phantom spirit daha iyidir.

R7 7700x veya 7900x. Kasa değişir hocam o önemli değil 3500tl bütçeli öneriniz ne olur benim belirttiğim msi parasını hak eder mi ? Üst seviye performansı olur mu ya da daha iyi bi öneri.
Hocam o modelde akıtma problemi vardı galiba kronik bir sorundu yanlış hatırlamıyorsam. Phantom Spirit'e galiba fiyatından dolayı pek güvenemediniz ama bunu her zaman söylerim en pahalısı en iyisi değildir. 7900X alacaksanız 7950X'den sıcaklık bakımından 10-15 derece bir fark olmaz. TDP değerleri aynı zaten.

Hocam o modelde akıtma problemi vardı galiba kronik bir sorundu yanlış hatırlamıyorsam. Phantom Spirit'e galiba fiyatından dolayı pek güvenemediniz ama bunu her zaman söylerim en pahalısı en iyisi değildir. 7900X alacaksanız 7950X'den sıcaklık bakımından 10-15 derece bir fark olmaz. TDP değerleri aynı zaten.
Kaba hocam, biraz değişiklik olsun istiyorum. Aklım da kule tipi olsa düşünmeden alırdım şağlam model olduğu çok belli.

Öneriniz için teşekkürler ederim hocam.

Kaba hocam, biraz değişiklik olsun istiyorum. Aklım da kule tipi olsa düşünmeden alırdım şağlam model olduğu çok belli.
Benim diyeceklerim bu kadar hocam. Zaten 7000 serisi için 80-85 derece civarları mükemmel denebilir bir hava soğutma için. 95 ve 90 arası ise gayet normal. Performanstan otomatik bir kısma olacağını düşünmüyorum. Zaten Phantom Spirit ile 92 dereceyi geçmiyor full yükte bile 7950x. 7900x veya 7700x için ise full yükte bile yeterli oluyor. Siz yakın zamanda işlemci mi değiştireceksiniz yoksa 224XT yetmiyor mu? Yetmesi lazım diye biliyorum. Neden hava soğutmaları beğenmiyorsunuz ki? Adam akıllı bir bakımı yok rutin belirli sürelerle macun değişseniz fanları ve çevresindekileri temizleseniz yetiyor. Sıvı soğutmanın bir sürü sıkıntısı var bakımı var...

Benim diyeceklerim bu kadar hocam. Zaten 7000 serisi için 80-85 derece civarları mükemmel denebilir bir hava soğutma için. 95 ve 90 arası ise gayet normal. Performanstan otomatik bir kısma olacağını düşünmüyorum. Zaten Phantom Spirit ile 92 dereceyi geçmiyor full yükte bile 7950x. 7900x veya 7700x için ise full yükte bile yeterli oluyor. Siz yakın zamanda işlemci mi değiştireceksiniz yoksa 224XT yetmiyor mu? Yetmesi lazım diye biliyorum. Neden hava soğutmaları beğenmiyorsunuz ki? Adam akıllı bir bakımı yok rutin belirli sürelerle macun değişseniz fanları ve çevresindekileri temizleseniz yetiyor. Sıvı soğutmanın bir sürü sıkıntısı var bakımı var...
Heves.

Kasa vs. değişeceksen LE720'ye bak. Atılan Corsair'in yüzüne bile bakma. Kasa değişmeyeceksende öne takma AiO'yu.

Benim diyeceklerim bu kadar hocam. Zaten 7000 serisi için 80-85 derece civarları mükemmel denebilir bir hava soğutma için. 95 ve 90 arası ise gayet normal. Performanstan otomatik bir kısma olacağını düşünmüyorum. Zaten Phantom spirit ile 92 dereceyi geçmiyor Full yükte bile 7950X. 7900X veya 7700X için ise Full yükte bile yeterli oluyor. siz yakın zamanda işlemci mi değiştireceksiniz yoksa 224XT yetmiyor mu? Yetmesi lazım diye biliyorum. Neden hava soğutmaları beğenmiyorsunuz ki? Adamakıllı bir bakımı yok rutin belirli sürelerle macun değişseniz fanları ve çevresindekileri temizleseniz yetiyor. Sıvı soğutmanın bir sürü sıkıntısı var bakımı var...

Sıvı soğutma kullanıyorum ne gibi sıkıntısı var acaba? Daha ucuz diye insanları sürekli kule tipine yönlendirmeyi bırakır mısınız? Görüntü bakımından dolayı bende LE720 tercihi yaptım ve pişman falan olmadım. Kule tipi yerine AiO almayı dünyanın sonu gibi görmeyi kesin artık.

Geri
Yukarı