Sıvı soğutma önerisi

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
OC yapmayacağım şimdilik. Sadece hoşuma gittiği için 360 MM sıvı soğutma alacağım. Üst limitim 1300 TL. RGB olmasına gerek yok. Xigmateg Glace 240MM var işimi hayli hayli görüyor ama, hem temizlerken vidalarının bir çoğu yalama olduğu için hemde sıvı soğutmayı kasanın önüne değil de üzerine takmak istediğimden, hem de Pull Push yapmak istediğimden dolayı, güzel soğutmalı ve kaliteli önerilerinize açığım. Hem ürünü aldıktan sonra, kaliteli bir inceleme konusunuda açar gerek videolu gerek resimli bir şekilde sonuçları sizler ile paylaşırım.

Dediğim gibi, illaki RGB'li olmasına gerek yok, ama RGB'li de alabilirim. Aklımda şimdilik Thermaltake Water 3.0 var.

Attığım testen bir karşılaştırma:
rvKJRGEpoQfnCU7pjsHDhH-970-80.png

Attığım testen bir karşılaştırma:
Eki Görüntüle 608479
Siparişi verdim, bugün kargolandı, bir aksilik yaşanmaz ise çarşamba günü elimde olur. Tekrar teşekkür ederimi açıkçası ben adını bile duymamıştım. Yeni bir marka duymuş oldum, iyi de ürünleri varmış kullananlar memnun. Ve kesinlikle bu işte tekel olmuş firmalara para akıtmaya karşıyım, şuan halihazırda kullandığım sıvı soğutma da Xigmateg Glace 240, çoğu kişi Cooler Master ML240 al dedi, arkadaşım cooler ben xigmateg aldım arada 200 TL fark vardı, inanınki xigmateg daha iyi iş çıkarıyor arada 2 3 derece fark var. Çünkü pompa hızı vs. xigmateg de daha iyiydi. Buna gelecek olursak bunu da bayağı araştırdım, öncelikle kullanıcılar memnun, pompa hızı CFM ve görsel açıdan çoğu firma ile başa baş veya iyi. Dediğim gibi sonuç olarak satın aldım çarşamba günü elime ulaşır. Taktıktan sonra inceleme başlığı adı altında tekrar konu açacağım.

@Sylveon 360 modelini aldım. Yalnız Aras kargo ile gelmesi beni endişelendiriyor. En son Aras kargo ile gelen kargomda 2 adet kırık 1 adet ezik vardı. Umarım bu sefer beni üzmezler.

Son düzenleme:
Teknobiyotik üzerinden almak daha mantıklı olabilirdi sanırım kargo seçme seçeneği var ve Silverstone ürünlerini onlar getiriyor.

Hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız 🙂
Taksitli seçeneklerde neredeyse bir nzxt kraken fiyatına ulaşıyordu . 😅 Ürün aynı ürün, satıcı güvenilir olarak belirtilmiş. Zaten 14 gün içerisinde iade hakkım var bir sorun oluşursa direk iade ederim ama bu ürünler pek arızalanan ürünler değiller. Xigmateg'i temizlik dışında arıza gidermek amaçlı yalnızca 1 defa söktüm o da 2 adet fanın yağlanma vakti gelmiş, yağlayıp geri taktım o kadar.

Xigmatek modelinin performasından memnun değil misiniz? Değiştirme sebebi mi?
Tamamen zevk, ben PC toplamaya, youtuber ları izlerken ilham alarak başladım. Hepsinin bilgisayarları bayağı afilliydiler. 360MM soğutmalar, full dizili RGB Ramler, SSD ler, kasalar derken bende yavaştan yavaştan başladım, önce sistemimi topladım, Rampage kasa vs. daha sonra tekrar kenara köşeye para attıkça hayalimdeki ürünü toplamaya başladım, mesela kasa olarak Rampege Majesty vardı, onu satıp Asus Tuf GT 501 VC aldım, 16 Gb Ram i önce 32 ardından 48 yaptım gibi gibi. Aslında tek amacım, o zamanlarda zihnimde yarattığım gibi bir bilgisayarı kurup onunla işten sonra vakit geçirmek. Yoksa önümüzdeki birkaç yıl içerisinde OC işlerine girişmeyeceğim bile. Ne zaman sistemim yavaşlar o zaman parça değişmektense OC işlemlerine başlar gidebildiği yere kadar giderim. Bu arada bu sıvı soğutmanın kablo uzunluğu umarım yeterlidir, Xigmateg 240 üste takılmak için kablo uzunluğu yetersiz kalmıştı çünkü, öne taktım bu yüzden. Öne takmak işlemci ısısı açısından en iyi seçenek ama bu sefer de kasa içerisine giren taze hava bloklanıyor ve kasa içi olması gerekenden 3 4 derece daha sıcak oluyor. Varsın işlemci 1 2 derece daha sıcak olsun. 😅 Soruna gelecek olursak Xigmateg iyidir ben açıkcası çok memnunum, GTA 5 de dahi 59 derecenin üzerini görmedim. Ama test programlarından yük altında bayağı yükseliyordu ısısı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Amatörce ilk videom burada.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı