Sıvı soğutma radyatör fanı için Noctua NF-A12 tercih edilir mi?

Trakyacuss

Hectopat
Cooler Master pl flux 360mm sıvı soğutmamın fanları sesli çalışması titreme sürtme gibi çok türlü sesten sorundan sonra. Noctua NF-A12 fanlar ile değiştirmeye karar verdim.
Seçim iyi midir? Sessizlik performans açısından. Sağlamda deniyor bütçe önemli değil. Tekrar tekrar uğraşmak veya ses dinlemek daha yorucu.
NF-A12 ile NF-A12 choromax arasında akustik farkı olduğu söyleniyor. Renten dolayı chromax ama bu videoya mı özel bilmiyorum kahverenginin akustik daha iyi gibi geldi. Siyah olan vınlama sesi var. Bu video da mı denk gelmiş böyle bir şey var mı acaba?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sessizlik konusunda kesinlikle Noctua'lar rakipsiz. Herhangi bir ürününü gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Redux ve düşük RPM'li bir modelini soğutucu bloğunda kullanmıştım ve çooook memnundum. Sayısal değerlere aldırmadan alırım hepsini.

On numara seçim yapmış olursun dostum. İstersen endüstiriyel olanları da takabilirsin.
r4black.jpg

Endüstriyel fan serisinin teknik özelliklerini merak ettim de oha. :D En yüksek performans için alınabilir. Sessizlik için düşük RPM'li fanlar hatta Redux'lar bile alınır bence.

Endüstriyel fan serisinin teknik özelliklerini merak ettim de oha. :D En yüksek performans için alınabilir. Sessizlik için düşük RPM'li fanlar hatta Redux'lar bile alınır bence.

Maksimum devirde jet sesi çıkartıyorlar :D

Endüstriyel olanlarını almanın hiç anlamı yok ya, Phanteks T30 ile karşılaştırıldığında baya çöp ürün olarak kalıyor.

Geri
Yukarı