Sıvı soğutma radyatörüne 6 adet fan bağlamak

kr0nos6

Picopat
Merhabalar dostlarım, başlıktan da gordüğünüz gibi 360mm sıvı soğutma radyatorune 3 adet daha ekstra fan bağlamak istiyorum lakin anakart fan bağlantıları konusunda kuşkularım var. Öncelikle şunları belirteyim:

Anakart: MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi.
Halihazırda kullandığım radyatorun fanları CPU_FAN (3 adet) girişine bağlı, fakat yeni fanlarımı nereye takacağım konusunda kararsız kaldım sys fan olarak radyatore takmam nasıl olur? Onu da merak ettim.

Arkadaşlar bir de benim 4 adet sistem fanım aynı sys-fan çıkışına bağlı, sorun olmaz değil mi?

DaddyJacop

Hectopat
Makaleler
1
Boşa masraf yapmanızı önermem. Eklediğiniz 3 fanla birlikte performans artışı olmayacak. Ama bir öneri. Anakarttaki 1 fan çıkışa maks 2 fan bağlayın. Ben 3 fan almanızdan ziyade 1 adet fan kontrolcü/çoklayıcı almanızı öneririm.

KS
K

kr0nos6

Picopat
Anakartınızda 6 adet fan çıkışı, bir pompa için yuva ve bir adet CPU fan görünüyor. Neden o kadar çoklayıcı ile taktınız ki?

Ayrıca takacağınız kasa ve kullandığınız işlemci nedir? Belki de yapmanıza gerek yoktur.

XPG Battlecruiser kullanıyorum, bana hep öyle yapacağım soylendi eğer sıkıntı olmazsa kalsın.

Yukarı