Sıvı soğutma riskleri nelerdir?

Kule tipi düşündüm başta ama kasa içi yükseklik yetmeyebilir gibi onu nasıl ölçmeliyim almadan önce. Anakartım ASUS B365M-K

Elinizde şerit metre varsa ölçebilirsiniz. Ya da kasa üreticisinin sitesinden maksimum kule tipi CPU soğutucu desteğine bakabilirsiniz.

CM Masterliquid ML120L RGB kullanıyorum 1 seneyi geçti alalı herhangi bir sorun yaşamadım.

120mm sıvı soğutmaların push n pull yapılmayacaksa kule tipi soğutmalar karşısında pek bir anlamı yok performans bakımından. NZXT'nin yaptığı givi estetik bir görünüm istenirse belki.

120mm sıvı soğutmaların push n pull yapılmayacaksa kule tipi soğutmalar karşısında pek bir anlamı yok performans bakımından. NZXT'nin yaptığı givi estetik bir görünüm istenirse belki.

Mecburiyetten 120mm almıştım. Sadece sorun yaşamadığımı belirttim bunu alın demedim.

Mecburiyetten 120mm almıştım. Sadece sorun yaşamadığımı belirttim bunu alın demedim.

Yok sizden değil konu sahibine bu konu hakkında fikir vermek istemiştim iyi denk geldiniz aslında :D

Yok sizden değil konu sahibine bu konu hakkında fikir vermek istemiştim iyi denk geldiniz aslında :D
Valla şimdi kararsız kaldım kule tipi daha mantıklı diyorsunuz madem.Sıvı soğutma daha estetik daha az yer kaplaması vede daha sessiz olması avantajlı geliyordu bana.

Vallahi şimdi kararsız kaldım kule tipi daha mantıklı diyorsunuz madem. Sıvı soğutma daha estetik daha az yer kaplaması ve de daha sessiz olması avantajlı geliyordu bana.

Dediğim gibi, push n pull yapılmayacaksa anlamsız ve fazla para vermiş olursunuz. Kaliteli sayılacak 120mm sıvı soğutmalar da şu an pek F/P sayılmaz kule tipi soğutmalar varken. Estetik yaratmak çok büyük bir konu değil, kule tipi soğutmaya iki RGB fan takarsınız alın size estetik. Benim tercihim 120mm ile kule tipi arasından kule tipi olurdu.

Hava soğutma al geç hocam kasana sığıyorsa.

Dosya Ekleri

• DE44EDAB-B521-457A-93D5-4103D17366F0.jpeg
    DE44EDAB-B521-457A-93D5-4103D17366F0.jpeg
    118,6 KB · Görüntüleme: 69

Geri
Yukarı