Sıvı soğutma ve RAM çakışması

Unqownn

Decapat
Daha fazla  
ID-Cooling'in bir sıvı soğutmasını aldım ve bu sabah taktığımda bir sorun olduğunu fark ettim sıvı soğutma ve RAM'ın soğutması sığmadı ancak ekteki RAM'ın üst tarafında fazlasıyla yer kaplayan bir metal kısım var. Orayı kesersem sığacağını düşünüyorum daha mantıklı bir fikri olan yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
ID-Cooling'in bir sıvı soğutmasını aldım ve bu sabah taktığımda bir sorun olduğunu fark ettim sıvı soğutma ve RAM'ın soğutması sığmadı ancak ekteki RAM'ın üst tarafında fazlasıyla yer kaplayan bir metal kısım var. Orayı kesersem sığacağını düşünüyorum daha mantıklı bir fikri olan yardım edebilir mi?
Ek görünmemekte.

RAM'in soğutucusu çıkartılabilir yapılmış mı önce onu kontrol et veya borulamada başka seçeneğin olabilir mi diye. RAM'e özel üretim heatsink'i kestiğinde ürüne göre planlanmış soğutma işlemi dışında bir durumla karşılaşacağını biliyorsundur.

Ek görünmemekte.

RAM'in soğutucusu çıkartılabilir yapılmış mı önce onu kontrol et veya borulamada başka seçeneğin olabilir mi diye. RAM'e özel üretim Heatsink'i kestiğinde ürüne göre planlanmış soğutma işlemi dışında bir durumla karşılaşacağını biliyorsundur.

Görsel yüklemiştim halbuki neden görünmedi anlamadım görsel yüklediğimde sunucu hatası alıyorum?

Görsel yüklemiştim halbuki neden görünmedi anlamadım görsel yüklediğimde sunucu hatası alıyorum?
Alabilirsin, Technopat sitesi çoğunlukla saldırılan bir site, bazende güncellemeleri düzeltmekle uğraşıyor forum yöneticileri. Biraz daha bekleyebilirsin - eninde sonunda düzelecektir, bu süre zarfında diğer söylediklerimi gözden geçirebilirsin.

Alabilirsin, Technopat sitesi çoğunlukla saldırılan bir site, bazen de güncellemeleri düzeltmekle uğraşıyor forum yöneticileri. Biraz daha bekleyebilirsin - eninde sonunda düzelecektir, bu süre zarfında diğer söylediklerimi gözden geçirebilirsin.

Kasam küçük zaten hocam başka bir yere takma lüksüm yok maalesef ve RAM'lerinde eski G.Skill DDR3 RAM'ler ısınacaklarını sanmıyorum o metal kesilse bile. Sunucu sorunu çözüldüğünde fotoğrafı ulaştıracağım hocam

Kasam küçük zaten hocam başka bir yere takma lüksüm yok maalesef ve RAM'lerinde eski G.Skill DDR3 RAM'ler ısınacaklarını sanmıyorum o metal kesilse bile. Sunucu sorunu çözüldüğünde fotoğrafı ulaştıracağım hocam
85 celcius'a kadar çalışıyordu DDR3'ler, eğer sıvı soğutman sonrası kasa içi hava akışı iyiyse, kesmeden çıkartabiliyorsan (vidalıysa) dene, yoksa istediğin gibi kesip biçmekte özgürsün tabi.

Gdrive veya Yandex Disk'e yükleyip link/bağlantı verebilirsin buraya sanırım.

Hocam şöyle bir çözüm buldum sanırım. Fanın köşesindeki kauçuklar biraz kalın bir köşenin ucundaki kauçuğu söktüm şimdi RAM'ler sığıyor ancak az biraz fan ve RAM temas ediyor bir sorun yaratır mı?

Hocam şöyle bir çözüm buldum sanırım. Fanın köşesindeki kauçuklar biraz kalın bir köşenin ucundaki kauçuğu söktüm şimdi RAM'ler sığıyor ancak az biraz fan ve RAM temas ediyor bir sorun yaratır mı?
Ama canım benim, fizik öğretmenin üzüntüden kahroldu şu an - o kauçuklar - contalar, titreşimi engellemek ve fanın dengesinin bozulmamasını sağlamak için orada olmalı. Sen onları söktüğünde titreşim zamanla problem yaratmaz mı? Bir ayakkabının tabanını kessek değil koşmak, yürürken bile ciddi problem yaratır, akşama omurgana bağlı tüm kasların ağrır.

Fotoğraf çekip bahsettiğimiz şekilde paylaşamıyorsan, bekle biraz daha veya dediğim gibi, kasanın içindeki hava akışı iyiyse kurtarabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı