Sıvı soğutma veya hava soğutma

Dogacel

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba. Bunu yazmak ne kadar doğru bilmiyorum fakat hata yaptıysam affola. Ben yeni bir bilgisayar toplayacağım. 3000 TL civarında, i5 4670K işlemcili, Z97 G5 anakartlı, R9 280X TurboDuo'lu bir sistem. Fakta bu sisteme şu anlık soğutma bakmatım ve ben işlemcime overclock yapmak istiyorum ki 1600 MHz'lik RAM'lerimi tam kapasitede kullanabileyim.

Fakat overclock hakkında hiçbir bilgim yok ve soğutucu olarak sıvı soğutma mı almalıyım yoksa fan mı? Aklımda Seidon 120V Plus var. Sessizlik benim için önemli. Ayrıca sıvı soğutmalarda oda sıcaklığı da etkili olduğundan yazayım dedim. Yazın en fazla 32° kışın en az 19° oluyor odam. (19° iken çalışmıyor genelde.) Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seidon 120V plus iyidir Kasanın kablo kontrol'ü varsa ve sıkışık değilse Msi'ın O.C genie Tuşununa basarak overclock yapabilirsin. Zaten Sistemimiz Aynı neredeyse buna dayanarak söyledim bunları.

Seidon 120V plus iyidir Kasanın kablo kontrol'ü varsa ve sıkışık değilse Msi'ın O.C genie Tuşununa basarak overclock yapabilirsin. Zaten Sistemimiz Aynı neredeyse buna dayanarak söyledim bunları.
Sanirsam gaming 7 anakartiniz var cunku gaming 5 anakartinda oc reset start tuslari yok diye biliyorum ve sistemi henuz toplamadim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı