Sıvı soğutma vs 144Hz monitör

Bu bütçe ile zaten bir kaç seçenek var ben Viewsonic vx2458-c-mhd 144hz 1ms alıp ölü pixelden dolayı iade etmiştim ama gerçekten güzel monitördü ölü pixel şikayetide sosyalde çok fazla ama şans işi sizede ölü pixel gelecek diye birşey yok alırsanız ve sağlam gelirse memnun kalırsınız. Ben daha sonra aoc g2460pf aldım şu an bunu kullanıyorum bu da güzel ama viewsonicin görüntü kalitesi daha güzeldi. Şansınızı deneyebilirsiniz ölü pixel çıkarsa iade edersiniz.

Düşük ayarda yüksek GPU kullanımı elde edemezsin. GPU dediğiniz ekran kartı işlemcisi. Sen ona işlem vermez isen o kendini kullanmaz. Senin dediğin şey mantık dışı.

Bu bütçe ile zaten bir kaç seçenek var ben Viewsonic vx2458-c-mhd 144hz 1ms alıp ölü pixelden dolayı iade etmiştim ama gerçekten güzel monitördü ölü pixel şikayetide sosyalde çok fazla ama şans işi sizede ölü pixel gelecek diye birşey yok alırsanız ve sağlam gelirse memnun kalırsınız. Ben daha sonra aoc g2460pf aldım şu an bunu kullanıyorum bu da güzel ama viewsonicin görüntü kalitesi daha güzeldi. Şansınızı deneyebilirsiniz ölü pixel çıkarsa iade edersiniz.
Hocam yazmış olduğunuz Viewsonic monitörü satın almak istiyorum fakat G-SYNC özelliği olmadığından dolayı şüphelerim var.
CS:GO oynarken FPS'i 144'e sabitlemeli miyim?
PUBG'de tam 144 FPS alamıyorsam bir sıkıntı yaşar mıyım tam 144Hz alamamak dışında? (Drop v.s.)

Zaten o sistemde OC yapsan bile değeri farketmeyeceksin. Stok haliyle bile 120-180 arası gezecek o sistem. Yani kesinlikle monitör almalısın. Sıvı soğutma acele bir şey değil. Ryzen 5 2600X OC yapılmadan bile aşırı güçlü bir işlemci. 1080P, 60 Hz bir monitör o bileşenlere hakaret. Kesinlikle ve kesinlikle 144 Hz bir monitöre geçin ve akıcılığın farkını hissedin.

Yanlış Bilgilendirme
Hocam dediğiniz şekilde GPU kullanımım artacaksa hiç artmasın zaten.

Yüksek ayarlarda GPU kullanımı %100 olsa bile yinede en düşük ayarlarda aldığım FPS’i alacağım değişen bir şey olmayacak.

Mühim olan en düşük ayarlarda GPU kullanımını arttırabilmek benim için.
GPU kullanımını arttırmak istemenizdeki amaç nedir bilmiyorum, eğer herhangi bir darboğaz var ise ve en düşük ayarlarda GPU kullanımını arttırmak istiyorsanız 144 HZ ya da 240Hz bir monitör alıp kullanacaksınız.

Gsync monitörler zaten çok pahallı bütçen ile çokta bir tercih yok fps sabitleme olayınıda kendin deneyimleyerek hareket etmelisin ben herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

GPU kullanımını arttırmak istemenizdeki amaç nedir bilmiyorum, eğer herhangi bir darboğaz var ise ve en düşük ayarlarda GPU kullanımını arttırmak istiyorsanız 144 HZ ya da 240Hz bir monitör alıp kullanacaksınız.
144 Hz monitör GPU kullanımı nasıl arttıracak?
İlk defa sizden duyuyorum böyle bir şeyi.

Yanlış Bilgilendirme
144 Hz monitör GPU kullanımı nasıl arttıracak?
İlk defa sizden duyuyorum böyle bir şeyi.
Nasıl arttırmayacak, ekran kartı 60 Hz monitörde 60 FPS çalışırken mi GPU kullanımı yüksek olur, 144 hz monitörde 144 FPS ya da 100 FPS çalışırken mi GPU kullanımı fazla olur. Youtube'de aç videoları izle bakalım, GPU kullanımı 60 Hz monitörde nasıl, 144 Hz monitörde nasıl.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı