Sıvı soğutmanın fanları sürekli hızlanıp yavaşlıyor

dgkan1903

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi yeni topladım sistem boştayken fanlar 5 saniyede bir hızlanıp normale dönüyor bunu sürekli yapıyor sıvı soğutmanın ekranından sıcaklığı takip ettiğimde 35-45 derece arası geziyor bunun sebebi ne olabilir?

Anakart ROG STRIX X570-E, 3800X işlemci, ROG Ryuo 240 sıvı soğutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bende de Corsair var. Bu tarz donanımların bir uygulaması olur internetten indirebileceğin orda ayarlama yerleri vardır ben de çareyi öyle buldum yoksa bu havada direkt fan hızım 80 90 a çıkıyor.

Dostum bende de Corsair var. Bu tarz donanımların bir uygulaması olur internetten indirebileceğin orda ayarlama yerleri vardır ben de çareyi öyle buldum yoksa bu havada direkt fan hızım 80 90 a çıkıyor.
Aslında yazılımı yüklekdikden sonra böyle oldu armour create diye bir yazılım onu yükledim ai suite yi yükledim sapıtmaya başladı

Kankam oalbildiğince programa ait yazılımlar yükle mesela Corsai ICUE kullanıyor Asusun illaki kendi programı vardır. Onu indirdikten sonra bi kullanımıyla ilgili video vs. izleyebilirsin ki yapman gereken kendi profilini oluşturup fan hızını sabitlemendir.

Kankam oalbildiğince programa ait yazılımlar yükle mesela Corsai ICUE kullanıyor Asusun illaki kendi programı vardır. Onu indirdikten sonra bi kullanımıyla ilgili video vs. izleyebilirsin ki yapman gereken kendi profilini oluşturup fan hızını sabitlemendir.
AI Suite programından yapıyormus sildim ve sorun ortadan kalktı

Programı silmek yerine yükleyip öğrenmeni tavsiye ederim kankam çünkü etkiliyor ve hani modları var ona göre bileşen napması gerektiğini anlayabiliyor. İndirmeden önce iyice nasıl yapılması gerektiğini araştırmanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı