Sıvı soğutmaya rağmen işlemci 83 derece

Kasanın yan kapağını çıkartıp hızlıca bir teste sokabilir misiniz?
Suan evde degilim bu yuzden dd pc yanimda yok gecen hafta test yapmistim. Korona dan dolayi vatana gidemedim 1 haftadir kafayi yiyorum carsamba evde olucam ozaman yapicam.
Kasanın yan kapağını çıkartıp hızlıca bir teste sokabilir misiniz?
Carsamba test yaptigimda size nerden ulasabilirim. Technopatin mesaj sistemi gibi bir seyi var mi yoksa konuyu gorur musunuz

Konuyu takipte olacağım.

Intel testinde(xtu Benchmark) kasanın yan camı kapalı şekilde 72, açık şekliden de 71 aldım.(En yüksek derece)(4.44 GHz)
Ekran kartımın ısınıp kasanın camı kapalı olduğu için işlemciyi etkilemesi gibi bir durum olabilir mi acaba?
Bu arada bir sonrada yan camı açık şekilde RDR 2 gireceğim.

Ekran kartı ısınıp işlemciyi çok ahım şahım etkilemez, işlemcinin termal macunu kalitesiz veya düzgün sürülmemiş olabilir, pompa işlemcinin üzerine tam oturmamış olabilir, radyöterin üzerindeki fanlar yetersiz kalıyor olabilir ve ayrıca fanlar havayı kasanın dışına mı içine mi doğru üflüyor bu da önemli. Son olarak kasa soğuk havayı aşağıdan alır yukarı ve egzoz kısmından tahliye eder, radyatör yukarıda takılı ise kasanın içindeki sıcak hava ile radyatörü soğutmaya çalışıyor fanlar bu da bir etken.

RDR 2 de de benchmark yaptım yaklaşık 10 dk galiba 57 gördüm. Bir de oynayacağım.
Bu arada ukalalık olmasın yanlış anlamayın da benim ekran kartımda genel bir ısınma sıkıntı varmış(RX 580), undervoltaj yaparsam ısısı düşer gibi düşünüyorum, kasada cam olduğu için havadar bir kasa galiba, vatanla görüşeceğim inşallah bir şey yaparlar. Çünkü bize bırakın dediler ve kasa bu maalesef :(
Ekran kartı ısınıp işlemciyi çok ahım şahım etkilemez, işlemcinin termal macunu kalitesiz veya düzgün sürülmemiş olabilir, pompa işlemcinin üzerine tam oturmamış olabilir, radyöterin üzerindeki fanlar yetersiz kalıyor olabilir ve ayrıca fanlar havayı kasanın dışına mı içine mi doğru üflüyor bu da önemli. Son olarak kasa soğuk havayı aşağıdan alır yukarı ve egzoz kısmından tahliye eder, radyatör yukarıda takılı ise kasanın içindeki sıcak hava ile radyatörü soğutmaya çalışıyor fanlar bu da bir etken.
Teşekkür ederim cevap yazdığınız için, Sıvı soğutmayı ben takmadım vatana taktırdık. Biraz sonra bakıcam sağlam mı diye. Termal macunuda vatan önerirdi, onlar sürdü. Sizce böyle bir hata yapmış olabilirler mi ?
Bir de bir yerde yazılım sıkıntısı olabilir mi?
(Arada sırada açıp baktım oynarken intelin programına)RDR 2 30 dk lik bir oynanıştan sonra maks 62 gördüm(yan cam açıp) 30 dk ile 1.30 saat çok farkeder mi?
GTA 5 te 1 saat oynanışta 62 aldım.(Yan cam açıktı.) Bu bile fazla değil mi bir sıvı soğutmaya göre. Çünkü adamlar sıvı soğutmasız benim aldığım değerleri alıyor.
Bu arada sıvı soğutmanın fanlarım kasanın üstünde, yukarı üflüyor arkada ise küçük bir boşluk var havanın geçebileceği.
5 dakikalık Stress testi sonucunda(yan cam açık) maks 69, min 36, ave 47
10 dakikalık stress testinde(yan cam kapalı) maks 79 gördüm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı