Sıvı soğutmayı kalorifere bağlayıp evi ısıtmak mümkün mü?

SanayZockt

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1000IQ diyeceğiniz bir fikir ile karşınızdayım. Sıvı soğutmanın giriş ve çıkış borusunu kalorifere bağlarsak ev ısınır mı?
Üzerine 30-35 dakikadır düşünüyorum. Bana gayet mantıklı geliyor. Fakat sadece tek odayı ısıtabilir tahminimce. Bir de pompa o kadar basıncı çevirecek mi şüpheli gibi ama çevirebilir de.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isıtamaz. İçindeki pompanın gücü yetmez, o ayrı fakat en önemlisi kaloriferin görevi soğuyan suyu ısıtıp geri göndermekken sıvı soğutmanın görevi ısınan suyu soğutup geri göndermektir. İkisini aynı anda yapabilecek bir şeyin tasarlanması zor.
Devirdaim yapabilecek pompa var. Boş zamanım olursa ileride ilk deneyeceğim şeylerden bi tanesi galiba :D. Tek sıkıntısı kireç ve yosun olayı.

Su soğursa ev ısınmaz ki. İki ucu da çıkmaz hocam unutun gitsin bir fikir olarak sosyalde tozlu raflara karışsın :)
Su soğursa ısınır asıl. Sıcaklık evdeki havaya geçer. Elimde yeterince bütçe ve gerekli ekipmanlar olsa denerdim ama şu an hayalden öte geçmez.

İşlemci zaten kaç Watt çekecek ki? Kaç saat çalışacak?

O kadar suyu ılıklaştıramaz bile o kadar az güç.
Bilgisayarı soğutmak için kullanacaksanız işe yarar. :D
24 ekran kartlı mining sistemi bağlayarak hem ısıyı bedavaya getirip hem de mining kartlarını soğutmamız yok mu? 😁 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı