Sıvı Soğutmayı Kasanın Önüne Takmak

Başka bir kasa almanız veya soğutmayı değiştirmenizi öneririm çünkü ön tarafa taktığınız zaman arada filtre olacak filtre iyi veya kötü bu hava akımını azaltacaktır üstüne radyatör takarsanız iyice hava girişi azalacaktır. Ayrıca ön tarafa taktığınız takdirde soğutma kitiniz çabuk tozlanacak.Bu yüzden tahliye fanı olarak kullanmak her zaman iyi olacaktır hem hava akımı daha çok olacaktır hem de dediğiniz gibi hava girer girmez ısınmayacak ve ekran kartınız da yeteri kadar soğuyacaktır. 120 mm sıvı soğutma almanız veya başka bir kasa seçmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü ön tarafa takmak performansı düşüreceği gibi gereksiz sorunlar da doğuracaktır.

Ya da hiç uğraşmayın. Arka egzoz fanı tersi yöne (kasa içine üfleyecek şekilde) takın. Ön tarafı da egzoz olarak (radyatörün üstündeki fanları dışa üfleyecek şekilde) kullanın. Bu şekil gayet hoş olacaktır (y)
Bu çok yaratıcı bir fikir. Fakat ısınan hava yükseleceği için kasanın üst tararflarında ısı birikmez mi?

Bu çok yaratıcı bir fikir. Fakat ısınan hava yükseleceği için kasanın üst tararflarında ısı birikmez mi?
Hayır, zaten kasanın üst tarafında fan/ fanları olacak, olanlar belirttiğiniz sıcak havayı atar dışarı. Ayrıca, zaten öne takacağınız radyatörün üstündeki fanlar da kasa içindeki sıcak havayı önden dışarı atacaktır.

Onun dışında; dendiği gibi, eğer kasayı almalısınız, istediğiniz radyatör tipine uyumlu kasa da alabilirsiniz.

Kasayı hala almadıysan tepeye istediğin soğutucuyla uyumlu kasa al hiç bunlarla kafayı yorma.
Hayır, zaten kasanın üst tarafında fan/ fanları olacak, olanlar belirttiğiniz sıcak havayı atar dışarı. Ayrıca, zaten öne takacağınız radyatörün üstündeki fanlar da kasa içindeki sıcak havayı önden dışarı atacaktır.

Onun dışında; dendiği gibi, eğer kasayı almalısınız, istediğiniz radyatör tipine uyumlu kasa da alabilirsiniz.
Çok özür dilerim, üstteki fanları unutmuşum. İlgilendiğin için teşekkürler @er36po.

Bir kaç yorumu okudum birde ben yorum yazayım dostum sistemlerin çoğunluğunda ön ve alttan hava girişi sağlanıp arka ve üstten tahliyesi sağlanmak sureti ile soğutma işlemi gerçekleştirilir

Örneğin; https://store.donanimhaber.com/ec/01/56/ec01563add9fd8104d92e1f23dc5a4f3.jpg

ben sistemlerimi hep bu şekilde toparladım i7 4790k overclocksuz 4.4 ghz dayandığında %100 yükte 25 dakikalık bir testte Seidon 120v ile 65°C geçmedi ekran kartım Gtx970 kasa arkasında yaklaşık 10 Cm boşluk var hava tahliyesini rahat yapsın diye bu şekilde tüm oyunlarımda full detaylarda limitsiz fps ile 55°C den yukarısını görmedim bundada

Birde kasayı konulacak bölgeye göre seçmek gerekiyor sıfıra sıfır bir yerleşimde yeterli hava tahliyesi yada beslemesi sağlanamaz ise buda sıkıntı yaratabilir ama bence kasanın büyük olması hava sirkülasyonunuda rahatlatacak ve belki fazladan 1-2 fan slotu elde edilecektir ben mesela Thermaltake Core V51 kullanıyorum gayette memnunum

http://www.aldido.com/i/thermaltake-core-v51-siyah-pencereli-usb-3,0-full-tower-kasa.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı