Sıvı soğutucu montajı kolay mı?

Sıvı soğutucu nasıl takılır? Almayı düşünüyorum ama takamam, elimde patlar diye korkuyorum. Takması kolay mı?
Yapılmayacak bir şey yok yaparsın rahattır. En kötü bir kaç video ile çözersin bu işi. Kimse deneyimli olarak çıkmıyor bu işten.

Bence aşırı kolay. O kadar zor bir değil fakat bir değil de, iki kişi yapılırsa daha kolay olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutucu nasıl takılır? Almayı düşünüyorum ama takamam, elimde patlar diye korkuyorum. Takması kolay mı?

Hazır sıvı soğutmalar açıkçası hava soğutmalardan daha kolay monte ediliyor, pompa çok ufak ve hafif çünkü. Sadece boruları bükmemeye özen göstermelisin çünkü ilk başta hasar belli olmasa bile ilerleyen yıllarda sızıntıya sebep olur.

Ayrıca montajı yaparken radyatörün pompaya kıyasla daha yukarıda durması iyi olur.

@Hd6850 Bilmeyen birisi takmadan önce birkaç videoya bakar, olayı anladıktan sonra da birilerinin yardımı ile rahatça takar. Sanki soğutma takmıyor da OC yapıyormuş gibi "bulaşmayın" demişsiniz. Bende hayatımda 2 kere taktım, ilkini takmadan önce bir sürü videoya baktım ve az zorlansam da tek başıma taktım. Arkadaşa çok zormuş gibi göstermeniz hoşuma gitmedi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı